Bilgisayara süt döküldü ve USB sesi gelmeye başladı

nbxdrag

Yoctopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Rtx 4060
Merhaba ben video izlerken yanlışlikla elim çarptı ve kasaya süt döküldü. Anakarta gelmedi. Ekran kartini ufak bir islak bez ile sildim ve sonrasinda oyundayken USB sesleri gelmeye başladı.

Şu anda bilgisayari kapattim. Olay 2 saat önce yaşandı. Bilgisayardan pek anlamam parça sokup takmayi pek de beceremem açıksasi. Ne yapabilirim?

2 saat içinde kısa devre yapmadıysa şanslısınız, USB portlarını güzelce temizleyin. Sütün temas ettiğini düşündğünüz kısımları tinerli bezle-alkollü güzelce temizleyip kuruduğundan emin olduğunda çalıştırın.

Hocam zaten ıslak mendille silip bir hata yapmisiz bir de tinerli bezle silsek daha kötü olmaz mi?

Şu anda kendimi şu ana kadar bozulmadı diye avutuyorum. Umarimki fırtına öncesi sessizlik değildir bu.

Son düzenleme:
Hayır tiner süt kalıntılarını temizler iletken değildir ıslak mendilin içindeki sıvı daha iletken olabilir, fakat şu an bir sıkıntı yoksa koku harici rahatsız olmayacaksanız kullanmaya devam edebilirsiniz.
Hocam zaten ıslak mendille silip bir hata yapmisiz bir de tinerli bezle silsek daha kötü olmaz mi?

Şu anda kendimi şu ana kadar bozulmadı diye avutuyorum. Umarimki fırtına öncesi sessizlik değildir bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı