Satıldı GeT ile Satılık 2. El AMD Ryzen 2400G APU

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
İşlemciyi şu anda aktif olarak kullanmaktayım, kendisi 2 ay kadar APU olarak kullanıldı. Sonrasında fotoğralarda da göreceğiniz üzere MSI Gaming X 1060 3G aldığım için sistemi APU olarak kullanmıyorum.

Ürünü 22 Haziran 2018'den beri kullanmaktayım. İşlemcide hiçbir problem olmamasıyla birlikte, Overclock ve benzeri işlemler kesinlikle uygulanmamıştır. Kutu içeriği eksiksizdir(Kasaya yapıştırılan stickerları bile kullanılmamıştır.) Eksen Bilgisayar'dan satın alınmıştır. Satış sebebim 1060'ın yanına daha uyumlu 2600 veya 2600X gibi bir işlemci alacak olmamdır.

Montaj esnasında işlemciye gelebilecek zararlar alıcıya aittir, lütfen takmasını bilmiyorsanız montajını siz yapmayın bir bilgisayarcıya götürün ya da takarken benden videolu destek alın.(Çok basit yaparsınız, ama yanlış yaparsanız işlemci çöp olur.)

Yanında tek sürümlük Cooler Master Mastergel Maker Nano termal macun gönderilecektir, ekstradan termal macun masrafı yapmanıza gerek kalmayacaktır. Alıcı Zonguldak çevresinde olursa montajını ben de yaparım ve teslim ederim. GET'li satış fiyatım 879,12 ₺ , EFT'li satış fiyatım 800,00 ₺ 'dir. Kargo ücretsizdir! Üst model mantıklı 2. nesil AM4 işlemciler ile takas yapılabilir.

GET ilanı: 2.EL SORUNSUZ 6 AYLIK AM4 AMD RYZEN 5 2400G APU | GET İLAN! - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 628557582

Referans için sahibinden.com 'a girdiğinizde profilime tıklayabilirsiniz!

47391915_204543423761785_7859479604069662720_n.jpg

Son düzenleme:
Fiyat güzel, işlemci güzel, satıcı güvenilir. Alacak arkadaşa hayırlı olsun. Geçen cumartesi aldım daha yeni işlemci. Alamamış olsam bunu alırdım.

Fiyat güzel, işlemci güzel, satıcı güvenilir. Alacak arkadaşa hayırlı olsun. Geçen cumartesi aldım daha yeni işlemci. Alamamış olsam bunu alırdım.

Teşekkür ederim, hayırlı olsun. Ben öncesinde APU olarak kullanmak için almıştım, şimdi 1060'ın yanında biraz güçsüz kaldı o yüzden biraz daha üst bir modele terfi edeceğim inşallah.

Hayırlı satışlar, bol kazançlar dostum! Fiyat güzel, temiz sağolasın. Canavar, bir işlemci GTX 1060 besler ama içine sinemediyse sat. Alırsan en az Ryzen 5 2600X ya da Ryzen 7 2700X alın. Gelecek kaygısı yok, hem de canavar.

Hayırlı satışlar, bol kazançlar dostum! Fiyat güzel, temiz sağolasın. Canavar, bir işlemci GTX 1060 besler ama içine sinemediyse sat. Alırsan en az Ryzen 5 2600X ya da Ryzen 7 2700X alın. Gelecek kaygısı yok, hem de canavar.

Sağolun teşekkür ederim. Dışarıdan besler gibi duruyor ama işin içine girince öyle değil. Genel olarak tüm oyunlarda besliyor ancak ben Battlefield 1 veya 5, Forza Horizon 4 gibi oyunlar oynayacağım derseniz sürekli olmasa da ara ara bazı sahnelerde dar boğaz yapıyor. Mesela monitörüm 75 Hz, Forza'da 75 FPS sabit alacak şekilde ön ayarlı ve oynarken genel olarak problem yok ama çok fazla araba olduğunda falan CPU sıkışıyor FPS'im 50-60'lara düşüyor. Bu seviyeler aslında kasıyor denecek seviye değil ama 75'ten düşünce gerçekten kasıyor diyorsunuz. Aslında hafif O.C. ile belkide çözülebilecek bir şey ama risk alamıyorum bu konuda. CPU'yu komple yakmaktansa satıp daha üst modele geçmeyi daha uygun görüyorum. Zaten olabildiğince serin çalışmasına özen gösteriyorum stock soğutucu ile çok nadir 71 derecenin üzerini görüyorum 75'ten yukarısını hiç görmedim. 2600 ve yukarısı izlediğim videolarda kurtarıyor, soğutucusu hoşuma gittiği için 2600X düşünüyorum, 2700 deyince bütçe baya açılıyor. Bana 1060'a dar boğaz yapmasın yeter diye düşünüyorum. Sistem yetersiz olmaya başladıkça GPU ile beraber CPU'yu hatta DDR5 RAM'ler çıkarsa ve AM4'ün yerine yenisi gelirse komple her şeyi de değiştirebilirim. Zamanla olacak şeyler yani, biraz kafanızı ütüledim kusura bakmayın. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya bakılırsa ortada ciddi farklar mevcut, GPU'dan daha fazla verim almak için de gerekli bir hamle.
1050TI'lı sistemi olanlar, APU olarak kullanacak olanlar için güzel bir APU(CPU+GPU). 1050TI'a darboğaz yapmaz diyebiliriz. Yer yer 1070'i bile beslediği oluyor videolara bakıldığında.
Bende AM4 anakart ve 3000 MHZ 2x8 GB RAM ve 1366x768 ekran var derseniz bütün oynları size 1366x768 çözünürlükte çatır çatır oynatacak GPU'su var. Yani laptop GPU'ları ile rahat yarışır bir GPU'su var. Ben bile aslında 1060'ı aldığımda ciddi bir uçurum hissetmedim, çünkü APU işimi görüyordu. Öyle ölü bir GPU değil yani. :D

Son düzenleme:
Fiyat gayet güzel, alacak olan kişiye hayırlı olsun Ryzen'lar hakkında bir sorusu olan varsa bana sorabilir bizzat Ryzen işlemcileri test etmiş ve Ryzen sistem toplamış biri olarak tecrübem var bu seri hakkında. :)

Fiyat gayet güzel, alacak olan kişiye hayırlı olsun Ryzen'lar hakkında bir sorusu olan varsa bana sorabilir bizzat Ryzen işlemcileri test etmiş ve Ryzen sistem toplamış biri olarak tecrübem var bu seri hakkında. :)

Teşekkür ederim hocam, şimdilik ilanı askıya aldım. Öncelikle 2.el 2600 veya 2600X bulmaya çalışıyorum. Öncelikle takacağım işlemciyi alma kararı aldım. Neden derseniz, sıfır olarak 2600X takmaya kalksam 750 lira civarı bana zararı oluyor. Zaten hali hazırda 2400G kullanıyorum, biraz daha güçlü bir işlemci için 750 lira vermeye değmez diye düşünüyorum. Ama 900-1000 liraya falan 2600X bulursam elime 800 lira geçecek şekilde 2400G'yi de satarım. Ama öncelikle yeni alacağım işlemciyi ikinci el olarak bulmam gerekiyor çünkü hiç doğru düzgün işlemcisini satana rastlayamıyorum. 2400G hemen satılırsa ben işlemcisiz kalırım, yeni işlemciyi de ikinci el bulamazsam sıfır almak zorunda kalırım diye korkuyorum.

2400G'yi satıp yeni işlemci alana kadar gidip sıvı soğutucu alır, 2400G'yi overclock ederim gibi bir düşünce de var kafamda ama bilmiyorum. :)
Ürün tekrardan satışa alınmıştır, 900 lira GET fiyatıdır, 800 liraya EFT ile alabilirsiniz. İşlemciyi GET ile satıyor olmam işlemcinin sağlam olduğunun teminatıdır!

Son düzenleme:
Hocam bence ilanı askıya al çünkü 3. Nesil Ryzen'lar geliyor hem 3. Nesil Ryzen 5'ler 8 çekirdekli olacak senin için daha iyi olabilir.

Son düzenleme:
Hocam bence ilanı askıya al çünkü 3. Nesil Ryzen'lar geliyor hem 3. Nesil Ryzen 5'ler 8 çekirdekli olacak senin için daha iyi olabilir.

Yorumun için teşekkür ederim. Zaten şu anki işlemciler 8 çekirdekli. :)
Ekran Alıntısı.PNG

Aslında düşünmüyor da değilim fakat ciddi bir upgrade yapmayacağım için acaba ne kadar ihtiyacım var diyorum. Cebimden en fazla 200-300 lira para çıkarak şu işi kapatmaya çalışıyorum. Şimdilik benim için 1060'ı beslesin, darboğaz yapmasın düşüncesindeyim. Şimdi 3000 serisi cpu takmaya kalksam o iş bana cebimden çıkacak 1000 liradan aşağı mal olmaz. O işi anca sistemim yetersizleşmeye başladığında 4-5 sene sonra falan komple sistem upgradei ile yapmayı planlıyorum. Baktım 3000 serisinde ciddi farklar var(ki sanmıyorum, bence sadece tek çekirdek performansında iyileştirme ve 2XXX serisine göre biraz FPS artışından başka bir şey sunmayacak ve bir çoğunda APU bulunacak gibi görünüyor). Baktım ciddi fark var, cebime para geçtiğinde gerekirse bu işlemciyi 500 liraya da satar gider alırım 3000 serisinden işlemci. Bu ayrı mesele. Şimdi zaten ölücüler benim işlemcime 800-850 lira falan teklif ediyor fakat o fiyata GET ile almak istiyorlar, bana 700-750 lira geliyor. Bu konuda anlaşamıyoruz onlarla. :D
-
Bu yüzden ölü fiyata koymadım, tam fiyatına koydum diye düşünüyorum. GET ilanı olduğu için biraz pahalı onu kabul ediyorum ama alıcı GET istiyorsa payını vermeli diye düşünüyorum. Ben zaten GET ilanı açarak ürünümde bir problem olmadığını, eğer üründe problem varsa iade edebileceğinin teminatını veriyorum. GET ilanını açan adamdan malı elden almaya kalktığınızda dolandırıcılık yapıp malınızı göndermezse bir şey diyemem ama GET ilanı açtığı için %90 malı temizdir, malına güveniyordur ve bahsettiği gibidir diyebilirim. Bazıları da bozuk malları temiz diye kaptırmaya çalışıyor ve 3-5 günde bir şey anlayamazsan öyle gidiyor onlar ayrı, ikinci el biraz da şans tabi. Risksiz iş arıyorsan sıfırını alacaksın. Sıfır üründe bile problem çıkabiliyor, DOA raporu falan uğraşıyorsun ama paran boşa gitmiyor genelde.
-
Benim referansım ise sahibinden.com'da daha önce yaptığım satışlardır, banka havalesi ile satın alacak arkadaşların korkmalarına gerek yok. İşlemciyi kutusu dolabın arkasında olduğu için(dolabın arkasına ulaşmak biraz zor) ertesi gün kargoya koyarım, 3. Gün alıcısına ulaşır. 800 Liraya mevzu kapanır, sıfır gibi işlemci alır.

Yanlış bilgi veriyorsun, onlar iş parçacığı yani senin işlemci 4 çekirde 8 iş parçacıklı ama bahsettiğim 3. Nesil Ryzen alırsan 8 çekirdek 16 iş parçacığı olacak yani kat kat daha iyi performans alacaksın özellikle 2. Nesil Ryzen 7'lerle kapışabilecek performansı olacak 3. Nesil Ryzen 5'lerin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı