Getconnect Premium otomatik para çekmeye çalıştı

candinc57

Centipat
Evvelsi gün boş sanal kartım ile Play Store üzerinden getconnect Premium aldım. Bugün verdiğim sanal kart ile gece 2.17 geçe Google xzgame12 adlı 1329,99 TL ücret çekilmeye çalışılmış. Şimdi suç Play Store mı benim kart bilgilerini saklamadığı için yoksa her uygulama böyle girip kullanabilir mi?

Screenshot_2021-09-01-08-11-08-935_com.android.chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Evvelsi gün boş sanal kartım ile Play Store üzerinden getconnect Premium aldım. Bugün verdiğim sanal kart ile gece 2.17 geçe Google xzgame12 adlı 1329,99 TL ücret çekilmeye çalışılmış. Şimdi suç Play Store mı benim kart bilgilerini saklamadığı için yoksa her uygulama böyle girip kullanabilir mi?

Eki Görüntüle 1154719

Bence sorun Play Store olmayabilir. Bunu yapan uygulamanın içine böyle bir yöntem kodlamış olabilir.

Belki o programla alakalı bir şey olmayabilir, bağlantılı olduğunu nasıl anladınız?

Bu zamana kadar Paycell çok yerden alışveriş yaptım böyle sorunla karşılaşmadım. Google bir yazdım 31 abonelik olmuş gece yarısı para çekmeye çalışılmış. Ve son olarak harcama Google xzgame12 diye yazıyor bu da Google tarafından yapılan bir alışverişe işaret ediyor.

Bu zamana kadar Paycell çok yerden alışveriş yaptım böyle sorunla karşılaşmadım. Google bir yazdım 31 abonelik olmuş gece yarısı para çekmeye çalışılmış. Ve son olarak harcama Google xzgame12 diye yazıyor bu da Google tarafından yapılan bir alışverişe işaret ediyor.

Google aracı şirket. Burada suçlu xzgame12. ayrıca uygulamanın içine fake bir açılır pencere yapmış olabilirler.

Play Store indirip onun üzerinden çalıyor ise Google Play protec adlı koruması çalışmıyor, demek ki bir yerde sorun var mutlaka yine Google açıklarından yararlanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı