GetSystemInfo Rapor Oluşturma Resimli Anlatım

Yeni sürümü buradan indirip çalıştırın.

Accept seçip sözleşmeyi kabul edeceksiniz.

GSI 1.jpg

Alttaki kısımda "..." kısımdan zip/rar dosyasının nereye çıkartmak istiyorsanız seçebilirsiniz. Tikleri işaretleyin ve Start'a basın.

GSI 2.jpg

İşlem tamamlandığında çalıştırdığınız klasör veya masaüstünde rar/zip dosyası çıkacaktır. O dosyayı altta belirtilen sitelerden birine upload edip istenildiğinde paylaşabilirsiniz.

NOT: Bu konuda paylaşacaksanız, hangi zararlı veya şüphelendiğiniz dosya vb. sorunu bildirip paylaşın.

5d48fgs4d8f.jpg

RGhost — file sharing
DATA FILE HOST - Free File Hosting
Simple File Sharing and Storage.
Dropbox
Free Cloud Storage for Files - pCloud
Google Drive - Cloud Storage & File Backup for Photos, Docs & More
(Paylaşıma açık izinleri verin)

Son düzenleme:
Hosts dosyasını orj. ile değiştirin.
Bunu kaldır:
McAfee Security Scan Plus

Başka bir zararlı vs bulunmamakta.

Çin AV'sini silmeye çalışıyorsan bunu izleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunda da sorun yok 1/2 ürün dll'leri biraz hoşuma gitmedi ancak sorun oluşturacak birşey değiller.
Yine merhaba @Murat5038 hocam. Siz dll'ler hoşuma gitmedi dediniz. Aklıma gelen 3 hafta önce olan bir olayı anlatayım dedim. Bir tanıdığım bilmeden bir siteye giriyor. Daha sonra oradan bilgisayara virüs giriyor. Tabi o zaman haberim yok virüsten sonra bilgisayara ben oturdum. Google arama motorundan technopat sitesine girdim aradan beş dakika geçti adres satırının üstünde sarı kısım çıktı ve sarı kısmın içinde shockplayer adında eklenti kurmamı istiyordu. Ben bunu görünce virüs girdiğinden şüphelendim ve hıtman pro programıyla tarama yaptım. Sonuç şu çıktı rollback.dll adında malware virüsü. Ben de format attım. Daha doğrusu zaten format atacaktım zaten neyse format attım. Dün ben bir sorun var mı diye herdprotect programıyla tarama yaptığımda rollback.dll'yi yine buldu. Sizce halen bilgisayarda bu virüs kendini fark ettirmeden bilgisayar içinde olabilir mi? Raporun resmi aşağıda.
Ekran Alıntısı.PNG

Roolback.dll Kaspersky'ın dosyalarından biri ve virüs değil her virüs diyen yazılım virüs olacak diye birşey yok bu yüzden biz buradayız :)
Bir sorun yok ve o dll dediklerim onlar değil.
Peki herdprotect raporunda cssetup516.exe altında ESET NOD32 /Win32 Bundled. Toolbar.Google.D potentially unsafe application) yazıyor bu ne demek acaba?

@Murat5038 hocam Kaspersky tam tarama yaptığım halde 250.000 dosya en fazla tarıyor. Normalde 1.500.000 dosya üzerinde tarama yapması gerekirken iki aydan fazladır bu şekilde tarama yapıyor. Sizce ne yapmalıyım?

Peki herdprotect raporunda cssetup516.exe altında ESET NOD32 /Win32 Bundled. Toolbar.Google.D potentially unsafe application) yazıyor bu ne demek acaba?
Eset'in yanlış tespitlerinden biri.
@Murat5038 hocam Kaspersky tam tarama yaptığım halde 250.000 dosya en fazla tarıyor. Normalde 1.500.000 dosya üzerinde tarama yapması gerekirken iki aydan fazladır bu şekilde tarama yapıyor. Sizce ne yapmalıyım?
Tarama yapması gerekirken sözü yanlış. Ne kadar dosya tarayacaksa o kadar tarıyor. Sayının artıp yükselmesi özellikleri açıp kapatmak vb işlevlerle alakalı.

Bu dosyaları sil:
C:\WINDOWS\propresser.bat

Denetim masasından bunları kaldır:
DisableMSDefender
HP(Tüm yazılımları)
DUMeter (Denetim masasında yoksa buradan uninstaller ile kaldır. "C:\Program Files (x86)\DU Meter")

DNS ayarlarını değiştir. CCleaner başlangıçtan mbot_tr adındaki programı devre dışı bırak.
Zararlı gözükmüyor bu dediklerimi yaptıktan sonra sorun düzelmez ise sorununuzu açıkca belirtip ona göre devam edelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı