GetSystemInfo Rapor Oluşturma Resimli Anlatım

Yeni sürümü buradan indirip çalıştırın.

Accept seçip sözleşmeyi kabul edeceksiniz.

GSI 1.jpg

Alttaki kısımda "..." kısımdan zip/rar dosyasının nereye çıkartmak istiyorsanız seçebilirsiniz. Tikleri işaretleyin ve Start'a basın.

GSI 2.jpg

İşlem tamamlandığında çalıştırdığınız klasör veya masaüstünde rar/zip dosyası çıkacaktır. O dosyayı altta belirtilen sitelerden birine upload edip istenildiğinde paylaşabilirsiniz.

NOT: Bu konuda paylaşacaksanız, hangi zararlı veya şüphelendiğiniz dosya vb. sorunu bildirip paylaşın.

5d48fgs4d8f.jpg

RGhost — file sharing
DATA FILE HOST - Free File Hosting
Simple File Sharing and Storage.
Dropbox
Free Cloud Storage for Files - pCloud
Google Drive - Cloud Storage & File Backup for Photos, Docs & More
(Paylaşıma açık izinleri verin)

Son düzenleme:
Win32 virüsü diye bir şey yok. Tam kimliği neyse ona göre muamele edilir.
Şüpheleniyorum diyorunuz buldu diyorsunuz anlam karmaşası içindesiniz. Tarama yapılan av isimleri neden yok? Tespit edip kaldırdıysa, sistemde anormal şeyler olmuyorsa yapacak bir şey yok.

Peki, Kaspersky programı bir şey bulamadıysa sistemim güvende sayılır mı? Çünkü dün utorentten bir şey indirmeye çalışırken yanlışlıkla virüslü bir program kurdum bilgisayarıma.(en azından ben öyle tahmin ediyorum.) Yanlış hatırlamıyorsam dün virüs programının imha ettiği şey ise win32/salitiy' idi...

Win32 virüsü diye bir şey yok. Tam kimliği neyse ona göre muamele edilir.
Şüpheleniyorum diyorunuz buldu diyorsunuz anlam karmaşası içindesiniz. Tarama yapılan av isimleri neden yok? Tespit edip kaldırdıysa, sistemde anormal şeyler olmuyorsa yapacak bir şey yok.

Büyük.

Kaspersky kimliğine benzemiyor o tespit ettiyse o kimliği temizler. Tam tarama yapın yine de.

Çoğu programda tam tarama yaptım. Avast, Kaspersky Malwarebytes gibi. Bir şey bulamadılar. Windows'un kendi programında da tam tarama yaptım. Ya internette arama yaparken denk geldim. Bir forum sitesinde "kurtuluş olmayan" virüs diye söz ettiklerini okudum. Nu konulara da hiç hakim değilim. Size sormak istedim. Teşekkür ederim.

Deniz Doğan\Desktop\herşey.rar
Deniz Doğan\Downloads\dowland\kali-linux-2020.4-installer-amd64.iso
Bunları silin.
Kaspersky tespit etmiş zaten siz işleme koymamışsınız.
Rapora göre aktif zararlı görünmüyor. Zaten olsaydı Kaspersky tespit ederdi.
Sadece gereksiz yazılmlar kullanıyorsunuz onları kaldırabilirsiniz. Nedir diye soracaksanız farklı konu açıp sorabilirsiniz.

BIOS güncel değil güncelleyin en azından bu sürüme:

Bunların içini de temizleyin:
C:\Users\Deniz Doğan\AppData\Local\Temp\
C:\WINDOWS\Temp

Virtualbox kaldır. Ağ sürücülerin güncel değilse güncelle.
Diskte sorun var demişmiydik onu bir kontrol et.

Bunu uygula:
KTS 21.2 olanı seç daha önce kurduğun farklı sürüm varsa onu da bir sonrakinde seç temizlesin.

Bu klasörleri sil:
C:\ProgramData\Kaspersky Lab Setup Files
C:\Program Files (x86)\Common Files\Kaspersky Lab
C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab

Bu klasör içini sil:
C:\Users\Mehmet Emre Erşan\AppData\Local\Temp\

Regedit açıp bu girdiyi sil:
HKEY_LOCAL_MACHINE32\SOFTWARE\KasperskyLab

VirtualBox kaldır. Ağ sürücülerin güncel değilse güncelle.
Diskte sorun var demiş miydik onu bir kontrol et.

Bunu uygula:
Kts 21.2 olanı seç daha önce kurduğun farklı sürüm varsa onu da bir sonrakinde seç temizlesin.

Bu klasörleri sil:
C:\ProgramData\Kaspersky lab setup files.
C:\program files (X86)\common Files\Kaspersky lab.
C:\program files (X86)\kaspersky lab.

Bu klasör içini sil:
C:\Users\Mehmet Emre Erşan\AppData\Local\Temp\

Regedit açıp bu girdiyi sil:
HKEY_LOCAL_MACHINE32\SOFTWARE\KasperskyLab

Diskte bir sorun yoktu. Device Manager'da ağ sürücülerim güncel gözüküyor herhangi bir ünlem vb. yok. VirtualBox'u sildim. Remover uyguladım. Program files'da o dediğiniz klasörler yok. Program datadaki belirttiğiniz dosyaları sildim. Tempi temizledim. Regeditte hkey local machinedeki softwareda Kaspersky diye bir dosya yok o yüzden silemiyorum. Kaspersky'ı tekrar yüklemeyi deneyeyim mi?

Kaspersky'ı tekrar yüklemeyi deneyeyim mi?
Evet. Zaten yazdıklarımı araç temizler kalıntı kalabilir diye yazdım. Kalanları da sildiğin için yükleyebilirsin ancak yüklerken tekrar indir sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıp yükle.

Geri
Yukarı