GetSystemInfo Rapor Oluşturma Resimli Anlatım

Yeni sürümü buradan indirip çalıştırın.

Accept seçip sözleşmeyi kabul edeceksiniz.

GSI 1.jpg

Alttaki kısımda "..." kısımdan zip/rar dosyasının nereye çıkartmak istiyorsanız seçebilirsiniz. Tikleri işaretleyin ve Start'a basın.

GSI 2.jpg

İşlem tamamlandığında çalıştırdığınız klasör veya masaüstünde rar/zip dosyası çıkacaktır. O dosyayı altta belirtilen sitelerden birine upload edip istenildiğinde paylaşabilirsiniz.

NOT: Bu konuda paylaşacaksanız, hangi zararlı veya şüphelendiğiniz dosya vb. sorunu bildirip paylaşın.

5d48fgs4d8f.jpg

RGhost — file sharing
DATA FILE HOST - Free File Hosting
Simple File Sharing and Storage.
Dropbox
Free Cloud Storage for Files - pCloud
Google Drive - Cloud Storage & File Backup for Photos, Docs & More
(Paylaşıma açık izinleri verin)

Son düzenleme:
İntel computing olanı kaldırın. Diğer dediğim gözükmüyor maalesef.
hocam bilgisayarım çok ağırlaştı. Gizli klasörler kapalı olmasına rağmen harddiskimde $RECYCLE.BIN adında klasör var. Virüsün ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İçine harddiskteki verilerin bir kısmını kopyalamış.Rica etsem incelermisiniz?

Adwcleaner çalıştırın.

Klavye ve farende sorun var gözüküyor. Sürücülü ise sürücülerini yükleyin değilse USB portlarını değiştirin.

Harici disk takılmış onda da sorun gözüküyor.

Belirgin bir zararlı gözükmüyor. Disk temizleyici kullanın dediğiniz dosyalar için.

Murat hocam istediğiniz raporların linklerini ekliyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Adwcleaner çalıştırın.

Klavye ve farende sorun var gözüküyor. Sürücülü ise sürücülerini yükleyin değilse USB portlarını değiştirin.

Harici disk takılmış onda da sorun gözüküyor.

Belirgin bir zararlı gözükmüyor. Disk temizleyici kullanın dediğiniz dosyalar için.
Hocam harici diskteki problem virüs mü donanımsal mı?
Klavye ve farede problem var biliyorum. Bu sebeple konu bile açtım ama pek yaygın problem olmadığı için cevap gelmedi. Ara ara klavyeye elektrik gelmiyor. Bazen de sistemi yoran oyunlar oynadığımda farem çok takılıyordu. Herşeyi kapatıp sistemi boşa alsam da on dakika filan aynı kalıyordu. Bu sebeple win8.1 yükledim. Ve neredeyse şikayetim kalmadı. Ama dün harici hddyi bağlandığımda belirgin bir şekilde kasmalar hissettim. Format atacaktım ki harici diskteki verileri silemiyeceğim için vazgeçtim.
Sabah dediğiniz testleri yapacağım.
Herşey için teşekkürler. Bayramınız kutlu olsun

Hocam harici diskteki problem virüs mü donanımsal mı?
İkisi de olabilir şimdilik yazılımsal görüzüküyor ancak donanımsal da olabilir.
Ara ara klavyeye elektrik gelmiyor.

Konu açıp soraman gerekir. O da donanımsal gibi kablo bağlantılarında kopukluk vb. olabilir. Uzaktansa alıcısında sıkıntı olabilir.
Murat hocam istediğiniz raporların linklerini ekliyorum. İlginiz için teşekkür ederim.
IOBİT yazılımlarını kullanıyorsunuz, sürücü bulucu da kullanıyorsunuz bu sistem zaten baştan formatlık :) Bu tür sürücü bulucu ve önerilmeyen yazılım kullananlara bakmıyorum sonuç belli olduğundan. Yakın zamanda format atıp bu tür yazılımlar kullanmayın bir daha.

Son düzenleme:
Adwcleanwr pup.optional.legacy virüsü buldu karantinaya aldı.
Kaspersky Virus Removal Tool, Microsoft temizleme aracı ile tarattım hemen ardından. Virüs bulmadı. Bir kere de defender ile tam tarama yaptım yine temiz çıktı. Kaspersky ile de flaş bellekten taratıcam bu akşam. Bu arada harici disk bağlı değildi.
İkisi de olabilir şimdilik yazılımsal görüzüküyor ancak donanımsal da olabilir.

Konu açıp soraman gerekir. O da donanımsal gibi kablo bağlantılarında kopukluk vb. olabilir. Uzaktansa alıcısında sıkıntı olabilir.
Konu açtım hocam ama kimsenin pek bilgisi yok o yüzden cevap gelmedi. Bende deneme yanılma ile Windows 8 kurdum. Şimdi daha iyi.

Konu açtım hocam ama kimsenin pek bilgisi yok o yüzden cevap gelmedi. Bende deneme yanılma ile Windows 8 kurdum. Şimdi daha iyi.
Klavye ile ilgili bir konu göremedim. Dediğim gibi kablo ve bağlantılaırnı kontrol edersiniz.

İnternette video bile izlerken sanki CPU mining yaparmış gibi zorlanması , eskiye göre berbat (CPU ağırlıklı) oyun performansı yüzünden raporumu paylaşıyorum. Ayrıca sürücüleri yüklü olmasına rağmen USB 3.0 portları USB 2.0 hızlarını geçmiyor.

Format bunların hiç birine çözüm olmuyor. Bilgisayarın içi temiz sıcaklıklar normal.

Disk hatasını da düzelttim.

Son düzenleme:
Disk hatasını da düzelttim.
Nasıl? Neyi vardı?
HDD Regenerator yüklemişssin. Bununla mı çözdüğünü düşüüyorsun? Öyle hayaller kurmayın yeni disk alın. Mümkünse SSD'ye geçin.
Disk sorunun devam ediyor ondan kaynaklı sorunların.

Bunu da güvenli modda silin, Wise araçlarını kaldırın.
C:\Windows\WiseUnlock64.sys

Nasıl? Neyi vardı?
HDD Regenerator yüklemişssin. Bununla mı çözdüğünü düşüüyorsun? Öyle hayaller kurmayın yeni disk alın. Mümkünse SSD'ye geçin.
Disk sorunun devam ediyor ondan kaynaklı sorunların.

Bunu da güvenli modda silin, Wise araçlarını kaldırın.
C:\Windows\WiseUnlock64.sys
Cevabın için teşekkür ederim.

Açıkçası 2021 yılında SSD olmadan bilgisayar kullanmayı düşünmek bile istemiyorum :D Sistemimde 2. disk olarak HDD Caddy var Seagate 1TB disk takılı. 1. disk zaten SSD( Kioxia Exceria 240Gb). Evet biliyorum kronik sağlık problemi var ama şuanlık sağlam.

2. Diske Steam'de oyun indirirken bir sorun oldu ve oyun disk hatası vererek kurulumu iptal etti. Windows Problemli dosyayı silmeme izin vermediği için Wise Force Deleter kullanmayı denedim ama çözüm olmadı. Windows'un kendi içindeki Hata denetimi bölümünden onarım yaptım ve sorunu giderdim ,ufak bir dosya sistemi hatasıydı yani.

2. Diskte bad sector gibi bir problem de yok disklerim sağlam kısacası.

Wise aracını da format sırasında 2. diskimi yanlış biçimlendirdiğim için dosya gezgininde sadece yarısı gözüküyordu partitionları silmek için kullanmıştım şu an sistemimde Wise araçları kurulu değil.

Ayrıca maalesef ki bu problemim formatla disk/ram değiştirmeyle vb. çözümlerle düzeltemedim. Olası bir donanımsal sorun olduğunu düşünüyorum. GSI da görülebilir mi diye sormak istemiştim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı