GetSystemInfo Rapor Oluşturma Resimli Anlatım

Yeni sürümü buradan indirip çalıştırın.

Accept seçip sözleşmeyi kabul edeceksiniz.

GSI 1.jpg

Alttaki kısımda "..." kısımdan zip/rar dosyasının nereye çıkartmak istiyorsanız seçebilirsiniz. Tikleri işaretleyin ve Start'a basın.

GSI 2.jpg

İşlem tamamlandığında çalıştırdığınız klasör veya masaüstünde rar/zip dosyası çıkacaktır. O dosyayı altta belirtilen sitelerden birine upload edip istenildiğinde paylaşabilirsiniz.

NOT: Bu konuda paylaşacaksanız, hangi zararlı veya şüphelendiğiniz dosya vb. sorunu bildirip paylaşın.

5d48fgs4d8f.jpg

RGhost — file sharing
DATA FILE HOST - Free File Hosting
Simple File Sharing and Storage.
Dropbox
Free Cloud Storage for Files - pCloud
Google Drive - Cloud Storage & File Backup for Photos, Docs & More
(Paylaşıma açık izinleri verin)

Son düzenleme:

Sistemde arasıra yavaşlama/donma/kasma gibi sorunlar meydana geliyor.
Zararlı kaynaklı bir durum gözükmüyor. Teracopy, Chrome Remote control, Driver and Support Assistant, BleachBit, WizTree, Windscribe, Ace Stream bunları kaldırmanız yararlı olabilir.

Ekran kartı ve Ağ sürücün sorunlu gibi, batarya veya güçle ilgili bir sorun yaşanmış.

İntel GPU var zaten o sistemin donmaması ve Casper olması yeterli.

Zararlı kaynaklı bir durum gözükmüyor. Teracopy, Chrome Remote control, Driver and Support Assistant, BleachBit, WizTree, Windscribe, Ace Stream bunları kaldırmanız yararlı olabilir.

Ekran kartı ve Ağ sürücün sorunlu gibi, batarya veya güçle ilgili bir sorun yaşanmış.

İntel GPU var zaten o sistemin donmaması ve Casper olması yeterli.
O uygulamalar sık kullandığım bir uygulama olduğu için kaldırsam da birşey değişmez hocam.
Virüs var mı diye sordum sadece, teşekkürler :)

Virüs var mı diye sordum sadece, teşekkürler :)
"yavaşlama/donma/kasma gibi sorunlar meydana geliyor." diyip virüs diyorsunuz. Zararlı genelinde incelemedim performans odaklı baktım. Rica ederim.

"yavaşlama/donma/kasma gibi sorunlar meydana geliyor." deyip virüs diyorsunuz. Zararlı genelinde incelemedim performans odaklı baktım. Rica ederim.

Yok hocam virüsten dolayı yavaşlama, donma, kasma gibi sorunlar olabilir diye dedim.
Estağfirullah.
Yine de teşekkür ederim

Trojan, RAT ve keylogger gibi şeylerden şüpheliyim.
Bir de internetim son zamanlarda biraz yavaşladı.

Throttlestop kaldırın, gereksiz şeyler açık, MBAM aktif açıksa free kullanın.
Driver and Support, Dell güncelleme aracı, İntel gereksiz yazılımlaır da kaldırın.
Zararlı kaynaklı bir şey gözükmüyor. Kaspersky VPN de kaldırın. Diğer VPN varsa (gördüğüm yok) kaldırın.

Bunları silin:
C:\Windows\System32\drivers\bntap.sys
C:\Windows\System32\drivers\hsstap.sys
C:\Windows\system32\DRIVERS\equ8_helper.sys
C:\Windows\system32\DRIVERS\EQU8_HELPER_19.sys
C:\Windows\system32\DRIVERS\EQU8_HELPER_39.sys
Silin.

İçindekileri silin:
C:\Windows\temp\
C:\Users\user\AppData\Local\Temp\

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri