GetSystemInfo Rapor Oluşturma Resimli Anlatım

Yeni sürümü buradan indirip çalıştırın.

Accept seçip sözleşmeyi kabul edeceksiniz.

GSI 1.jpg

Alttaki kısımda "..." kısımdan zip/rar dosyasının nereye çıkartmak istiyorsanız seçebilirsiniz. Tikleri işaretleyin ve Start'a basın.

GSI 2.jpg

İşlem tamamlandığında çalıştırdığınız klasör veya masaüstünde rar/zip dosyası çıkacaktır. O dosyayı altta belirtilen sitelerden birine upload edip istenildiğinde paylaşabilirsiniz.

NOT: Bu konuda paylaşacaksanız, hangi zararlı veya şüphelendiğiniz dosya vb. sorunu bildirip paylaşın.

5d48fgs4d8f.jpg

RGhost — file sharing
DATA FILE HOST - Free File Hosting
Simple File Sharing and Storage.
Dropbox
Free Cloud Storage for Files - pCloud
Google Drive - Cloud Storage & File Backup for Photos, Docs & More
(Paylaşıma açık izinleri verin)

Son düzenleme:
Başlangıç uygulamaları içerisine girdiğinizde herhangi bir sekme adına tıklayıp, "komut satırı" seçeneğini seçerseniz ilgili uygulama girişine ait bilgileri gösterecektir.

Eki Görüntüle 1690338

Daha önce sildiğim Microsoft Teams kalıntısıymış, teşekkür ederim.

Endişelencek bir şey değil MSI yazılımının kalıntısı gözüküyor. CCleaner indirip "Zamanlanmış görevlerden" zamanlanmış gereksizleri devre dışı bırakıp "Başlangıç" kısmından da o program yazanı görebilmeniz lazım oraadan silebilirsiniz.
Bu şekilde sildim, teşekkür ederim.

Genel test için atıyorum. Zararlı vs var mı? Ve performans için önereceğiniz şeyler var mı?
  • Free download manager doğru yerden inmemiş, kendi sitesinden yükleyecekseniz yükleyin.
  • Throttlestop kaldırın.
  • Dell gereksiz yazılımlarını kaldırın.
  • İntel sürücü bulucu kaldırın.
  • Temiz önyükleme yapın.
BIOS güncel değil güncelleyin (modeliniz 7577 ise yükleyin.):

Disklerinizden birinde sorun var gibi kontrol edin.

Disklerinizden birinde sorun var gibi kontrol edin.
Hangisinde sorun var hocam? Ve ne gibi bir sorun var? Ben tespit edemedim.
  • Free download manager doğru yerden inmemiş, kendi sitesinden yükleyecekseniz yükleyin.
Doğru yerden indirdiğimi hatırlıyorum, bu bir sorun teşkil eder mi? FDM'nin vt testini atıyım mı?
Ve zararlı tespiti yaptınız mı?

Selam Murat hocam. İnternet üzerinden bir ISO dosyası indirmem gerekti. İndirdikten sonra içinde setup.exe diye bir dosya olduğunu gördüm. İndirmem gereken ISO dosyasının o olmadığını anladığım an açmadan hemen silmeye çalıştım, ama ISO dosyası silinmiş gibi gözüktükten 1-2 dakika sonra hiç silinmemiş gibi masaüstüne geri geldi. Sonrasında bu durum birkaç kere daha oldu. Ardından LockHunter yazılımı ile bir şekilde zorla sildim bu ISO'yu. Daha sonra Kaspersky Security Cloud ile tam tarama yaptım, onda da bir şey çıkmadı. Taramadan 1-2 saat sonra Kaspersky birden silinmiş ISO dosyasını Geri Dönüşüm Kutusunda görüp HEUR:Trojan-PSW.MSIL.Coins.gen uyarısı verdi. Garip olan şu ki geri dönüşüm kutusundan da silmiştim bu ISO'yu, görünürde silinmiş olan bir dosyadan uyarı verdi.

Şimdilik dosya kalıcı olarak silinmiş gibi gözüküyor, Kaspersky'da karantina bölümünden de sildim dosyayı. Kaspersky'ın sonradan uyarı vermesi şüphelendirdi beni. GSI raporu: Rapor

Bu klasör içini temizleyin:
C:\Users\User1273\AppData\Local\Temp

Zararlı ile ilgili bir durum görünmüyor. Geri dönüşümden silsen de gitmez her dosya :) Sistem geri yükleme kaydı ve VSS açık olduğu için kaydı durur. Kaspersky tekrar gelmesini engellemek için bu gölge kopyalarını ve silinmiş sektor kaydını da tarar.

Bu klasör içini temizleyin:
C:\Users\User1273\AppData\Local\Temp

Zararlı ile ilgili bir durum görünmüyor. Geri dönüşümden silsen de gitmez her dosya :) Sistem geri yükleme kaydı ve VSS açık olduğu için kaydı durur. Kaspersky tekrar gelmesini engellemek için bu gölge kopyalarını ve silinmiş sektor kaydını da tarar.

Kaspersky'ın sonradan bulması işkillendirmişti beni. Demek geri yükleme ve VSS'den dolayı böyle olabiliyor. Zaman ayırdığınız için çok teşekkürler hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı