GFX TOOL uygulaması malware mi?

Beyninsiz Beyin

Femtopat
PUBG Mobile için geliştirilmiş Config dosyası atayan, Tsoml'ın Google Play'de GFX tool adında geçen uygulaması güvenli mi? Kullanan çokça kişi var anca malware, adware vs. Olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG Mobile oyununun performansını arttırdığını iddia eden uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Google Play Store'da bu tarz uygulamalar çok fazla ve ne kadar güvenli oldukları da tartışılır. Fakat oyununuzdaki performansı arttıramayacakları kesindir.

Sırf bir oyun için performan arttırıcı bir uygulama yüklüyorsunuz ve bu uygulama da arka planda güç tüketiyor. Bu yüzden oyunda daha fazla performans kaybı olmaz mı? İşte bu yüzden bu tarz uygulamaları kullanmamalısınız.

Son düzenleme:
PUBG Mobile oyununun performansını arttırdığını iddia eden uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Google Play Store'da bu tarz uygulamalar çok fazla ve ne kadar güvenli oldukları da tartışılır. Fakat oyununuzdaki performansı arttıramayacakları kesindir.

Sırf bir oyun için performan arttırıcı bir uygulama yüklüyorsunuz ve bu uygulama da arka planda güç tüketiyor. Bu yüzden oyunda daha fazla performans kaybı olmaz mı? İşte bu yüzden bu tarz uygulamaları kullanmamalısınız.
Aslında sadece oyunun config dosyasını değiştiriyor ve arka planda açık kalmıyor. Ama grafikleri dümdüz ediyor. Hatırladığım kadarıyla evin içi dümdüz görünüyordu. Yani sorun olmaz kullanabilirsin alt segment bir telefona sahipsen.

@Machineguney, ben sahte olanlarından bahsetmiştim. Bazı GFX Tool yazılımları arka planda çalışacak şekilde tasarlanıyor ve devre dışı bırakmadığınız takdirde kapatılamıyor. Oyunun dosyalarını değiştirdiğinde başka bir şey yapmadığını nereden bileceğiz? Sonuçta uygulama dosya sisteminize erişim sağlayabiliyor.

@Machineguney, ben sahte olanlarından bahsetmiştim. Bazı GFX Tool yazılımları arka planda çalışacak şekilde tasarlanıyor ve devre dışı bırakmadığınız takdirde kapatılamıyor. Oyunun dosyalarını değiştirdiğinde başka bir şey yapmadığını nereden bileceğiz? Sonuçta uygulama dosya sisteminize erişim sağlayabiliyor.
Kendi eli ile de değiştirebilir program bunu otomatikleştiriyor sadece.

O halde kendinizin manuel olarak yapması mı yoksa başka bir uygulamanın bunu otomatik olarak yapması mı daha güvenilirdir? Kullanıcı kendisi yapabiliyorsa neden bu kadar uygulama bulunuyor? Çünkü bu uygulamalardan bir sürü bulunuyor ve geliştirici istediği izinler sayesinde istediğini yapabilir.

Kendi eli ile nasıl bilgisayara bağlamadan değiştirecek merak ettim? Çözünürlük(Görüntü) kalitesi ile çözünürlük boyutu arasında fark var
Değiştirmek için videolar var hocam. ES Dosya yöneticisi ile yanlış hatırlamıyorsam CFG uzantılı bir dosyayı değiştiriyorduk. Oyuna her girişte bunu yapmak uğraştırdığı için uygulama kullanılıyor. Uzun zamandır GFX Tool kullanarak en düşükte oynuyorum ve bir sorun yaşamadım.

Değiştirmek için videolar var hocam. ES Dosya yöneticisi ile yanlış hatırlamıyorsam CFG uzantılı bir dosyayı değiştiriyorduk. Oyuna her girişte bunu yapmak uğraştırdığı için uygulama kullanılıyor. Uzun zamandır GFX Tool kullanarak en düşükte oynuyorum ve bir sorun yaşamadım.
Hocam dediğiniz cfg dosyasını text formunda açıp değiştirmek. E PUBG her en ufak güncelleme yapıldığında "yama" atıldığında ben bununla mı uğraşacağım? Bu sizce mantıklı mı? Bu şuna benziyor, LoL veya Metin2'de ayarlar menüsünden "config" dosyasını değiştirmek varken textten değiştirip her seferinde oyunu yeniden başlatmak.

Geri
Yukarı