Çözüldü Ghost Spectre Windows 11 kurulumunda 0xC0000005 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sythexz

Decipat
Daha fazla  
Windows ınstallation encountered an unexpected error. Verify that the installation sources are accessible, and restart the installation. Error code: 0xC0000005.

Bu hatayı alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows ınstallation encountered an unexpected error. Verify that the installation sources are accessible, and restart the installation. Error code: 0xC0000005.

Bu hatayı alıyorum.

İlk öncelikle "Şimdi Yükle" butonuna basmadan önce Shift + F10'a basın. Sonrasında sırasıyla şu komutları girin:

Kod:
diskpart
Kod:
list disk
Kod:
select disk <kurulum yapacağınız disk>
Kod:
clean
Kod:
create part pri
Kod:
select part 1
Kod:
format fs=ntfs quick
Kod:
assign letter c
Kod:
active
Kod:
exit
Kod:
c:
Kod:
dism /Get-ImageInfo /imagefile:d:\sources\install.wim <veya esd örnek: install.esd hangisi işe yararsa>
Kod:
dism /apply-image /imagefile:d:\sources\install.wim <veya esd örnek: install.esd hangisi işe yararsa> /index:<önceki kodda çıkan sürümlerden hangisini kuracaksanız onun indexi> /applydir:c:\
Kod:
bootrec /fixmbr
Kod:
bootrec /rebuildbcd <burada biraz bekleyince bir şey soracak orada a yazıp entera basın>
Kod:
bcdboot C:\Windows /s c: /f ALL

Hepsini yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Olmazsa beni etiketleyebilirsiniz.

Bu hatayı alıyorum.

İlk öncelikle "Şimdi Yükle" butonuna basmadan önce Shift + F10'a basın. Sonrasında sırasıyla şu komutları girin:

Kod:
diskpart
Kod:
list disk
Kod:
Kod:
clean
Kod:
create part pri
Kod:
select part 1
Kod:
format fs=ntfs quick
Kod:
assign letter c
Kod:
active
Kod:
exit
Kod:
c:
Kod:
dism /Get-ImageInfo /imagefile:d:\sources\install.wim <veya esd örnek: install.esd hangisi işe yararsa>
Kod:
dism /apply-image /imagefile:d:\sources\install.wim <veya esd örnek: install.esd hangisi işe yararsa> /index:<önceki kodda çıkan sürümlerden hangisini kuracaksanız onun indexi> /applydir:c:\
Kod:
bootrec /fixmbr
Kod:
bootrec /rebuildbcd <burada biraz bekleyince bir şey soracak orada a yazıp entera basın>
Kod:

Hepsini yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Olmazsa beni etiketleyebilirsiniz.

Çözüm

Kod:
diskpart
Kod:
list disk
Kod:
Kod:
clean
Kod:
create part pri
Kod:
select part 1
Kod:
format fs=ntfs quick
Kod:
assign letter c
Kod:
active
Kod:
exit
Kod:
c:
Kod:
Kod:
Kod:
bootrec /fixmbr
Kod:
Kod:

Hocam maalesef siz cevap vermeden önce ReviOS kurmuştum 😔 Neyse sağlık olsun.

Hocam maalesef siz cevap vermeden önce ReviOS kurmuştum 😔 Neyse sağlık olsun.

1694078266257.png

Ehh, neyse. Sağlık olsun hocam sıkıntı yok :D

Geri
Yukarı