Ghosting düzeltilir mi?

Beholster

Hectopat
Daha fazla  
144Hz 4ms Full HD bir monitör aldım. Ghosting testinde ghosting var, 4ms olduğu için büyük ihtimal fakat YouTube videolarında, animelerde görüntünün bir ileri bir geri giderek gelmesi gibi ilginç bir durum var. Konu hakkında bir fikrim yok, düzeltmenin yolu veya sebebi var mı?

Hocam monitörünüzde MS ayarı varsa onu arttırmayı deneyin. Kontrast ayarını 40-50 ayarına getirin, bu şekilde biraz azalabilir. Bunları yapmadan önce ve sonra şu site ile test edin, gözle görülür bir fark olur diye umuyorum.

Hocam monitörünüzde MS ayarı varsa onu arttırmayı deneyin. Kontrast ayarını 40-50 ayarına getirin, bu şekilde biraz azalabilir. Bunları yapmadan önce ve sonra şu site ile test edin, gözle görülür bir fark olur diye umuyorum.
Monitörü 40 ayarına getirdim azalma hissemedim MS ayarı derken neyi kastediyorsunuz 4 ms monitörde ms değiştirme ayarı anlamadım şimdi neredeyse ghosting ortadan kalktı farkedilebilir bir şekilde fakat anime ve video aynı bunun başka bir şey olma ihtimali nedir

Tepkime süresi ayarını kast ettim hocam, olmadıysa kontrast ayarını 40-50 arasına getirip deneyin. Azalması düşük ihtimal, yine de deneyelim.
Kontrastı 45e getirdim gözümü ağrıtmayı bıraktı diyebilirim fakat video ve anime diye bahsettiğim şeyler devam ediyor anime ve video dememin sebebi video 60 fps falan olabilir de animeler 24 fps eski monitörüm 59-60hzdi böyle bir sorun yaşamıyordum pixel sayısı az diye mi düşündüm bu monitörde her şey biraz daha fazla piksel çünkü fakat kesin bir kanıya varmadım yeterince hızlı hareket eden bir şey sanki hareket ettikten sonra geri gelip bir daha hareket ediyormuş gibi buna alışmak mümkün mü dünyada 4ms monitör kullanan çok kişi var ve ben buna dayanılabileceğini düşünmüyorum alışılıyorsa eğer denicem, demek istediğim ufo testindeki ghostingden çok daha fazla var izlediğim şeylerde

Hocam rahatsız olduysanız ve 14 gün içinde aldıysanız iade edebilirsiniz. Dediğim yöntemler biraz azaltıyor fakat dayanılmaz durumdaysa ya iade edin ya da garantiye verin, elle düzeltmek pek mümkün değil. Alışırım derseniz sorun yok tabii.

Hocam rahatsız olduysanız ve 14 gün içinde aldıysanız iade edebilirsiniz. Dediğim yöntemler biraz azaltıyor fakat dayanılmaz durumdaysa ya iade edin ya da garantiye verin, elle düzeltmek pek mümkün değil. Alışırım derseniz sorun yok tabii.
Dün almıştım iade talebi oluşturdum, kabul olmazsa da sıkıntı yok kabul olursa sanırım 1ms 144hzlere bakacağım, fakat 4ms'in kimseyi rahatsız etmediğine neredeyse eminim neden bende bu kadar büyük bir fark oluştu anlayamadım iade talebi de kabul edilmezse kullanıp alışırım sanırım her türlü kardayım.
1 ms monitörde ghosting mümkün mü ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı