Ghosting var mı?

VA panel ASUS TUF. Beklediğimiz bir görüntü.
Temiz bir görüntü için IPS panel şart.
Dilimde yeminle tüy bitti. VA panel alma düşüncesi bitmedi.
Anca Overdrive ayarı varsa -ki yoktur. ELMB vardır.
Onu aç. Biraz düşürüyor. Parlaklık ve Hz'yi de düşürüyor.

Anca Overdrive ayarı varsa -ki yoktur. ELMB vardır.
VA Pişmanlıktır bende de daha önce AOC VA panelli monitör vardı. IPS’e geçince VA ile oyun oynadığımı sanıyormuşum onu fark ettim. VA Panelde oyun içi sağ sol yapınca ghostingden blur efekti oluşuyordu.

Onun adı smearing hocam. Hareketli görüntünün yayılması bulaşması, uzaması gibi anlamı var. Örnek aşağıda.

What-Is-VA-Smearing.jpg

Anca OverDrive ayarı varsa -ki yoktur. ELMB vardır.

Hocam ne kadar ekmek o kadar köfte, ayrıca VA panellere göre ghost seviyesi değişmektedir. Mesela bende VA aldım ancak fiyatı uygu diye aldım ve ghost mevcut olsa da bu görseldeki kadar fazla değil. Ama tavsiye eder misiniz derseniz etmem tabii ki.

Dosya Ekleri

• 20230302_231427.jpg
    20230302_231427.jpg
    335,7 KB · Görüntüleme: 32
@Saint Lucia hocam acaba burada bakabilir misiniz bir arkadaşım inatla ghosting olduğunu söylüyor ben ise ghosting olmadığını fotoğraftan dolayı böyle diyorum lakin video cektigimizde yine aynı bu sefer önünde değil arkasinda bu şekilde beyaz UFO var.

Dosya Ekleri

• IMG-20231105-WA0004.jpg
    IMG-20231105-WA0004.jpg
    148,4 KB · Görüntüleme: 12
Hocam acaba burada bakabilir misiniz bir arkadaşım inatla ghosting olduğunu söylüyor ben ise ghosting olmadığını fotoğraftan dolayı böyle diyorum lakin video cektigimizde yine aynı bu sefer önünde değil arkasinda bu şekilde beyaz UFO var.

Attığın resme bakınca ghosting görülmüyor. Fakat düz resim ile ghosting her zaman belli olmaz. İleri seviye ghosting olan monitörün anca resimde belli olur.
Akıcı bir görüntü ve özel çekim gerekir. Monitör modeli nedir?

Geri
Yukarı