Gib.gov.TR'den yurt dışına çıkış harcı PDF olarak alınmıyor

ewaew1242

Decapat
Daha fazla  
gib.gov.TR'den yurt dışına çıkış harcımı yatırdım PDF olarak alamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurtdışı çıkış pulu sınırlardan ve havalimanlarından temin edilebiliyor. Bir kısmını yırtıp geri veriyorlar keşke internetten almasaydınız.

Yurtdışı çıkış pulu sınırlardan ve havalimanlarından temin edilebiliyor. Bir kısmını yırtıp geri veriyorlar keşke internetten almasaydınız.
Haklısınız.
Hatta en sağlıklısı o.
Kart ile almıştım ben.
1 saat önce gittim havalimanina
Sırayla;
1)Uçak biletimi kiosk'tan çıktı almıştım.
2) hemen pul makinasını bulup kart ile yurtdışı çıkış pulu almıştım.
3)Sonra döviz bürosu dolar aldım.
Ve en son Sonra güvenlik kontrolü ..

gib.gov.TR'den yurt dışına çıkış harcımı yatırdım PDF olarak alamıyorum.
Geçmiş olsun seyahat kaç gün var.
Eğer ödeme ekranında ödendi ibarise varsa onun ekran görüntüsü alıp çıktı almayı deneyin...

Son düzenleme:
sıra beklememek için böyle bir işlem yaptım :(

Haklısınız.
Hatta en sağlıklısı o.
Kart ile almıştım ben.
1 saat önce gittim havalimanina
Sırayla;
1)Uçak biletimi kiosk'tan çıktı almıştım.
2) hemen pul makinasını bulup kart ile yurtdışı çıkış pulu almıştım.
3)Sonra döviz bürosu dolar aldım.
Ve en son Sonra güvenlik kontrolü ..

Geçmiş olsun seyahat kaç gün var.
Eğer ödeme ekranında ödendi ibarise varsa onun ekran görüntüsü alıp çıktı almayı deneyin...
seyahat salı saat 7.00 da olacak

GİB de yazan şey şu : Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile yurt dışına çıkışlarda, harcın ödenmesine ilişkin denetim, çıkış kapılarında görevli emniyet mensuplarınca yapılmakta olup, yurt dışına çıkış harcı ödemenizi İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yapmanız durumunda, ödemeniz elektronik ortamda Emniyet Genel Müdürlüğü'ne aktarılacağından, çıkış kapılarında görevli memura makbuz veya pul gösterilmesine gerek bulunmamaktadır.

sizce herhangi bir sorun olur mu?

Son düzenleme:
sıra beklememek için böyle bir işlem yaptım :(

seyahat salı saat 7.00 da olacak

GİB de yazan şey şu : Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile yurt dışına çıkışlarda, harcın ödenmesine ilişkin denetim, çıkış kapılarında görevli emniyet mensuplarınca yapılmakta olup, yurt dışına çıkış harcı ödemenizi İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yapmanız durumunda, ödemeniz elektronik ortamda Emniyet Genel Müdürlüğü'ne aktarılacağından, çıkış kapılarında görevli memura makbuz veya pul gösterilmesine gerek bulunmamaktadır.

sizce herhangi bir sorun olur mu?
Ödeme işleminden sonra makbuz verildiyse her ihtimale karşı makbuz çıktısını yanında bulundurmanı öneririm. Açıklamada böyle yazıyorsa sınır memurları sistemde görecektir.

Yurtdışı çıkış pulu veren makineler var sıra olacağını sanmıyorum. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı