Gıda Zehirlenmesi

İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Kendimi zorla da olsa kusturdum ve bir nebze de olsa rahatladım. Bu zaman aralığında yoğurt ve bol bol sıvı tüketmeye çalıştım. Şuan baş dönmesi neredeyse yok denecek kadar az.

Nasıl bir millet olduysak hastalık durumunda bile evde oturup forumdan halletmeye çalışıyoruz. İlginç. :D

Yukarıda belirttiğim gibi "Evde tek olduğum için size danışayım dedim. Babam zaten 3/4 saate gelir." 3/4 saatlik önlem alacağım ve baş dönmesi için tavsiye edilen öneriler vs tarzında yardım istedim. Tabii ki hastalık durumu forumda halledilecek bir şey değildir. Yorumun için teşekkür ederim.

Bünyeniz hassas olduğundan, tarihi 1 gün bile olsa geçmiş bir şey bile etki etmiş. En kısa zaman da, Doktora gidin.

Geceye kadar ciddi bir durum olmaz ise hastaneye gitmeyi düşünmüyorum. Çünkü etkileri bir nebze de olsa azaldı. Kendimi şuan iyi hissediyorum. Yorumun için teşekkür ederim.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Son kullanma tarihi önemli bir husustur. Bazıları içince bir şey olmuyor ama bana oldu gibi bir durum yok. Herkesin bünyesi farklı sonuçta. Eğer kendinizi kötü hissediyorsanız biraz yoğurt tüketmenizi şiddetle öneririm. Ayrıca olurda uykunuz gelir ya da baş dönmeniz şiddetlenirse mutlaka bir yakınınıza haber verin ve evin kapısının üstünde anahtar bırakmayın ki Allah korusun bilinç kaybı olursa eve birileri girebilsin. Gerçi şu an uçuk bir örnek veriyorum fakat ne olur ne olmaz önem alın.

Gerçekten yoğurt biraz da olsa rahatlattı. Tavsiye için teşekkür ederim. İyi Sosyaller.

Önce kendini kustur. Ardından elma sirkesi iç ve yoğurt ye. Tabii hemen geçmezse doktora görün :)

Kendimi zorla da olsa kusturdum. İyi ki kusmuşum. Gerçekten rahatlattı. Tavsiye için teşekkür ederim. İyi Sosyaller.

Eğer şişenin kalanını dökmediyseniz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına numune gönderin. İçecekte bir sıkıntı varsa şikayette bulunun.

Unutmayın, sağlık her şeyden önemlidir.

Sonuçta belli bir sürede kullanma tarihi var ve ben buna ilk başta dikkat etmediğim için böyle bir sorunla karşılaştım. Tavsiye için teşekkür ederim. İyi Sosyaller.

Ağır zehirlenme durumlarında midenin yıkanması gerekir. Bozuk besinlerde çeşitli toksik ve zararlı bakteriler ürer ve bünyeye zarar verir. Hangi tür olduğu tahlil ile anlaşılır. Antibiyotik tedavisi de uygulanabilir. Dışkıda sarı ya da yeşil renk varsa vakit kaybetmeden gidin. Bebek, çocuk ya da yaşlı, başka hastalığı olanların da geçer demeden gitmesi lazım doktora.

Yine önemli bir madde: Tavuk vb. söz konusu olduğunda hiç geçer diye beklemeden acilen doktora gitmeniz şarttır. En ölümcül bakteri türlerinden bazıları tavukta hızla ürüyor.

Ufak gıda zehirlenmelerinde, doktor istirahat verdiğinde ufak yudumlar halinde ama sık aralıklarla bol sıvı takviyesi yapmanız, dinlenmeniz gerekir. Genel olarak halk arasında tavsiye edilen yoğurt, ayran, sarımsak, elma sirkesi gibi çözümler rahatlatıcıdır ama ana tedavi değildir. Ben de içtim bunları ama günlerce süründüm.

Birkaç gün sürünseniz de ufak zehirlenmeler geçiyor. Sorun ufak zehirlenmedir, geçer diyip gitmediğinizde, çok zararlı bir bakteri ve toksin tarafından öldürülme riskinizde.

Yoksa her yıl sayısız ufak gıda zehirlenmesi kendi kendine geçer ama kimse evde yatın diye tavsiye veremez. Ya başınıza bir şey gelirse? Uzaktan bunun sorumluluğunu aklı başında kimse alamaz. O yüzden herkes doktor diyor.

Hijyene dikkat edin, bakterilerinizi hane halkına bulaştırmamak için önemlidir. Geçmiş olsun.

Yorumun ve ilgin için çok teşekkür ederim. Yukarıda belirttiğiniz gibi Yoğurt gerçekten rahatlattı. Şuan iyiyim sorun yok.

Şikayetleriniz devam ediyorsa derhal hastane aciline müracaat edin lütfen. Burdan vereceğimiz telkinler sizi iyileştirmeyecek. Doktorlarımıza güvenin, onlar işlerini iyi bilirler.

Şikayetleriniz devam ediyorsa derhal hastane aciline müracaat edin lütfen. Burdan vereceğimiz telkinler sizi iyileştirmeyecek. Doktorlarımıza güvenin, onlar işlerini iyi bilirler.

Belirttiğim etkiler azaldı. Baş dönmesi neredeyse yok denecek kadar az. Şuan kendimi iyi hissediyorum. Halsizlik dışında :/

Doktorlarımıza güvenin(!) Ablama iğneden dolayı sakat kaldı ve öldü 2 yaşında. Hepsi iyi değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı