GIF Yapmak İçin Program Önerisi

akerdem

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar bu aralar tasarım konusuna çok yoğun bir şekilde ilgi duyuyorum. GIF'lere taktım bu ara kafayı ve GIF screen recorder diye bir program kullanıyorum. Çok HD çekmesin rağmen GIF boyutları bir anda 10 20 30 MB oluyor. Bazen 60 70 olduğu da oluyor. Buna uygun bir handbrake gibi boyut düşüren program bulamıyorum. Bulsam da çözünürlüğü düşüyor. Ama sağda solda 1 veya 2 MB dosya boyutunda benimkiden daha canlı, kat kat daha renkli GIF'ler buluyorum. Bana HD GIF çekebileceğim(düşük boyutlu) ya da GIF dönüştürebileceğim bir program tavsiyesi verebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba @akerdem. İsteğiniz doğrultusunda, açık kaynak kodlu geliştirilen ve ücretsiz olarak sunulan ShareX yazılımını kullanmanızı öneririm. Aşağıdaki bağlantı içerisinde de orijinal site içerisinde paylaşılan indirme dosyası bulunmaktadır. Ek olarak güncelleme notlarını da Türkçe olarak inceleyebilirsiniz. Orijinal indirme sitesine göre farkı bu olmaktadır.

ShareX'i indirdikten sonra, Shift + Print Screen kombinasyonunu kullanınız. Zaten varsayılan görev ayarlarında bu şekilde ayarlanacaktır. İlk defa yükledikten sonra ekran kaydetmeyi (GIF formatında) çalıştırdığınız için ShareX, FFmpeg dosyasının indirilmesini isteyecektir. Onay verdiğin zaman, ShareX içerisinde otomatik bir şekilde FFmepg eklentisi yüklenecektir. FFmpeg içeriğini indirdikten sonra tekrardan Shift + Print Screen kombinasyonu ile ekran kaydına (GIF formatında) başlayabilirsiniz.

Ekran kaydını tamamlamak istediğinizde (GIF formatında) Ctrl + Shift + Print Screen kombinasyonu (varsayılan ayarlarda) ile sonlandırabilirsiniz. Ekran kaydını sonlandırdıktan sonra C:\Users\Kullanıcı Adınız\Documents\ShareX\Screenshots adresini kontrol ediniz. En son veya daha önceki kaydetmiş olduğunuz kayıtlar, burada varsayılan olarak depolanacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı