Çözüldü Gigabayte RTX 2060 Super Windowforce alınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Driftçi sultan

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Hazır sistemi almama çok az kaldı en son RX 5700 XT ve RTX 2060 arasında kalmıştım ama AMD'nin sorunlarını görünce vazgeçtim.
Bu ekran kartını almak istiyorum ısınma sorunu görmüştüm birkaç yerde ama çok önemli bir şey degilse alırım.

Çözüm
Yoruma ;

"Bu sorun denebilecek bir sıcaklık değeri değil. Ne zaman sıcaklık değeri 90 derece ve üzerine çıkarsa o zaman sorun olabilir. Bunun için özel fan ayarı yapmak isteyebilirsin." tarzında bir yorum gelmiş. İstersen sende aldıktan sonra özel fan ayarı yapabilirsin. Fakat sorun çıkacağını sanmıyorum :) .
Sıcaklıkla ilgili yorumlar okudum Reddit'de felan 81 dereceye kadar çıkabiliyormuş Nvidia 85'de çalışıyor demiş sorun olmaz heralde.
Bunu almazsam Inno3D RTX 2060 alıcam yada bu...
TDP değeri daha düşük daha az ısınacaktır.
Kasa hava sirkülasyonu iyi olursa sıkıntı olmayacaktır.
Kasa olarak Ranker Cygnus alıcam.

@Driftçi sultan Model olarak kesinlikle düşme. Eğer 2060 alıyor olsaydın şuan sana alma derdim. Çünkü RTX serisinin en büyük özelliği RT özelliği. Bunu sağlıklı kullanabilmen için bana göre en az 2060S'e ihtiyacın var. Yani modeli düşürme :) .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı