Gigabyte 1660 Super 86 dereceyi gördü

hazargod

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
İtopya'dan almış olduğum Gigabyte 1660 Super ve Power Boost VK-G2052S 650W 80+ Bronze sertifikalı kasada, arkadaşlarımla DayZ oynarken MSI Afterburner'da sıcaklık değerimin 86 dereceye ulaştığını gördüm. Sistemi alırken yükseltme seçeneklerinde Corsair Spec Delta gibi kasalar yoktu. Bu sebeple kasa yükseltmedim.

Kısacası kartımda herhangi bir sorun var mı yoksa kasanın hava akışı veya yaz sıcaklıklarına göre normal mi bu sıcaklık değeri?

Bu arada fan izleme ayarını yapmış olmama rağmen bu sıcaklıklarda. ( Fanlar, ekran kartı sıcaklığı 70 °C seviyesine geldiğinde %100'de çalışıyor.)

DayZ: 80-86.
Dead by Daylight: 75-80.
CS:GO: 65-70.

Diğer oyunlarla beraber aldığım dereceler.

Aynı kasa ve ekran kartına sahip kullanıcılar da deneyimlerini ve karşılaştırma anlamında mesajlarını yazarlarsa çok sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön taraf mesh olmadığı için hava akışı çok kötü öndeki 3 tane fan içeri çok az hava üflüyor. Aynı şey Cooler Master Masterbox Lite 5 ' de geldi ön tarafa kendim tül perde ile mesh gibi bir ön kapak yaptım hem işlemci hem ekran kartı sıcaklıkları 20,25 derece düştü çünkü ön kapak tasarımı cidden çok kötüymüş aldıktan sonra anladım maalesef.
1593621368568.png

Ön taraf mesh olmadığı için hava akışı çok kötü öndeki 3 tane fan içeri çok az hava üflüyor. Aynı şey Cooler Master Masterbox Lite 5'de geldi ön tarafa kendim tül perde ile mesh gibi bir ön kapak yaptım hem işlemci hem ekran kartı sıcaklıkları 20, 25 derece düştü çünkü ön kapak tasarımı cidden çok kötüymüş aldıktan sonra anladım maalesef.

Nasıl yaptınız? Bende de önü kapalı bir kasa var, ben de mesh panel yapmayı düşünüyorum. Yapıştırıcı ile mi yapıştırdınız? Bu arada bendeki kasa da önü kapalı ama benim sıcaklıklarım 10 saat AAA oyunların sonunda 72 derece görüyor, üstelik %60 fan devrinde (MSI Gaming X GTX 1660). Gigabyte ekran kartı zaten yüksek devirde anca soğutuyor, kasa da kötü olunca iyice ısnıyor. Fanlarınız da kötü olabilir.

Nasıl yaptınız? Bende de önü kapalı bir kasa var, ben de mesh panel yapmayı düşünüyorum. Yapıştırıcı ile mi yapıştırdınız? Bu arada bendeki kasa da önü kapalı ama benim sıcaklıklarım 10 saat AAA oyunların sonunda 72 derece görüyor, üstelik %60 fan devrinde (MSI Gaming X GTX 1660). Gigabyte ekran kartı zaten yüksek devirde anca soğutuyor, kasa da kötü olunca iyice ısnıyor. Fanlarınız da kötü olabilir.
Kartondan bir çerçeve yaptım o çerçeveye içerde tül perdeyi sıcak silikon ile yapıştırdım gerdirerek sonra o çerçevenin dört kenarına dikdörtgen yapıştırdım ön tarafa geçmeli gibi oldu çekerek çıkartıyorum iterek geri yerleştiriyorum.

Kartondan bir çerçeve yaptım o çerçeveye içerde tül perdeyi sıcak silikon ile yapıştırdım gerdirerek sonra o çerçevenin dört kenarına dikdörtgen yapıştırdım ön tarafa geçmeli gibi oldu çekerek çıkartıyorum iterek geri yerleştiriyorum.
Geçmeli derken anlamadım, video çekip atabilir misiniz nasıl çıkardığınızı?

Şu şekilde oluyor kulaklığı çıkardıktan sonra çekip çıkarıyorum sonra yine aynı şekilde iterek yerleştiriyorum. Kasa modeli Cooler Master Mastercase Lite 5.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-07-02 201631.png
    Ek Açıklama 2020-07-02 201631.png
    80,8 KB · Görüntüleme: 50

Geri
Yukarı