Gigabyte 1660 Super fan sesi yapıyor

manki

Femtopat
Merhaba arkadaşlar,
Ekran kartının fan hızı otomatikte 85'e geldiğinde sanki bir yere sürtüyormuş gibi ses yapıyor. Sadece fan hızı 85'teyken yapıyor. Bir sorun olur mu? Daha 1 haftalık bilgisayar. Göndermeli miyim garantiye?
Buradan rahatlıkla ses duyuluyor. Lütfen yardım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar simdi artik 85'deyken yapmiyor, 92'deyken yapiyor ve ses azaldi. Sizce yine de gondermeli miyim fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var daha 2 haftalık kart, dediğin gibi fan devirleri 85'i geçince başlıyor bu ses, kasayı yan yatırdığımda ses gidiyor. Garantiye yollamayı tercih etmedim çünkü bu modelin kronik problemi olduğu için gelen kartta da aynı sıkıntının çıkması çok yüksek ihtimal. İlerleyen zamanlarda sesler çekilmeyecek derecelere geldiği zaman yeni fanlar alıp takarsın.

Aynı sorun bende de var daha 2 haftalık kart, dediğin gibi fan devirleri 85'i geçince başlıyor bu ses, kasayı yan yatırdığımda ses gidiyor. Garantiye yollamayı tercih etmedim çünkü bu modelin kronik problemi olduğu için gelen kartta da aynı sıkıntının çıkması çok yüksek ihtimal. İlerleyen zamanlarda sesler çekilmeyecek derecelere geldiği zaman yeni fanlar alıp takarsın.

Sana bir taktik vereyim benim sen sol fandan geliyordu sende hangi fandan geldigini tespit et ve fanin tam ortasindaki yuvarlaga biraz bastir fazla sert olma ses azaliyor

Bende de sol fan çalışırken ses oluyor ve kart aşırı ısınıyor gerçekten.
Ses şu şekilde:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bende de sol fan çalışırken ses oluyor ve kart aşırı ısınıyor gerçekten.
Ses şu şekilde:

Ayni ses ve ayni sorun benimki de dandirik CS'de hepsi Ultra'da değil ayarlarin 80 dereceleri geciyor kasam mesh panel ve sogutmasi gayet iyi. Ayni sisteme sahip insanlar sicakligi CS:GO'da 65 dereceyi gecmiyor. Ben İtopya'ya geri gonderdim en kötü 1 ay kaybetmis olacağım ama %90 yenisi ile değişim olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı