Gigabyte 3070 Aorus Master FurMark sonucu nasıl?

Kozuch94

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
Kartta mıdır yoksa başka bir şey mi etkiliyor hala cozum bulamadım fakat diger 3070'lere kıyasla kartımda %10 %20 civarı bir güç kaybı var gibi FPS olarak da aynı şekilde kartı ilk monte ettiğimde ilk startta birkaç oyunda FPS degerleri gayet iyiydi internet sonuclarına baktıgımda fakat sonradan bilgisayarı actıgımda 120 FPS oynadıgım oyun 50-60 FPS'lere düştü birden ısı olarak bir problem yok 65-66 derecelerde geziyor kart.
İnternetteki sonuçlarda.
AC odsey 1440p Ultra'da 70 FPS civarı oynuyor adam ben 45 (denk işlemciler)
Apex Legends 1440p 250 FPS civarı oynuyor adam ben 140 160 civarı.
Cok oynadıgım bu 2 oyunu ornek verdim.
FurMark testi yaptım onda diger 3070'lere oranla biraz geride.
Format düşünüyorum artık son çare bir şeyler sanki kartı kısıtlıyor veya montedemi bir hata yaptım acaba diye düşünüyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum saygılar.

Sistem: 9700kf - 3070 - Z370-P - 16 GB 3000 MHz RAM - Core Reactor 750W Gold - MSI 165 Hz 2K monitör.

Dosya Ekleri

• furmark.png
    furmark.png
    16,1 KB · Görüntüleme: 159
RTX 2060'ımı alınca bana da böyle olmuştu, Afterburner'ı yükleyin, sol üstten OC scanner'ı çalıştırın. Test 15-20 dakika sürecek. Bu testten sonra Ctrl+F tuşuna basın ve çıkan grafikte en üstteki yeri seçin. Sonrasında L tuşuna basın ve kaydedin. Memory Clock'a da +100 yapın, sonrasında çıkan sonuçları gönderin.

Yanlış anlaşılmasın, test sonucu iyi, ancak başka 3070'ler 2K çözünürlükte 7600 puan veriyor, bu seviyeye gelmesi, hatta üstüne çıkması için yazdım bunları.

RTX 2060'ımı alınca bana da böyle olmuştu, Afterburner'ı yükleyin, sol üstten OC Scanner'ı çalıştırın. Test 15-20 dakika sürecek. Bu testten sonra CTRL+F tuşuna basın ve çıkan grafikte en üstteki yeri seçin. Sonrasında L tuşuna basın ve kaydedin. Memory Clock'a da +100 yapın, sonrasında çıkan sonuçları gönderin.

Yanlış anlaşılmasın, test sonucu iyi, ancak başka 3070'ler 2K çözünürlükte 7600 puan veriyor, bu seviyeye gelmesi, hatta üstüne çıkması için yazdım bunları.

Şimdi deneyecegim hocam bakalım bir degişim olacak mı.
@blavlmao Scan failed with code 3 hatası veriyor voltaj kilidini açtıgım halde başına geldimi hiç ?
@blavlmao MSI Afterburner'de hata aldım fakat Aorus Engine ile bir OC yaptırdım +49 Core verdi 100 de ben Memory clock verdim score 120 civarı arttı FPS de 2 arttı kartıda cok sıkıştırmak istemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı