Gigabyte 3080 Gaming OC Coil Whine ve performans sorunu

Efe Güçlü

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
2 Gün önce aldığım kartımda Coil Whine var. 1 metre uzaktan bile duyulabiliyor ve YouTube Benchmark testlerinde gördüğüm değerleri alamadım. Kartı Vatan'ın mağazasından almıştım aklımda iade etmek var ama neyle karşılaşacağımı bilmiyorum.
Direkt para iadesi mi istemeliyim?
Videoyu YouTube'a yükledim, uzaktan çok belirgin değilmiş gibi duruyor ama öyle değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba;
Ne yaptınız?

İade istediğimi söyleyerek servise yolladım. Bekliyorum 11-12 iş günü falan oldu.
Merhaba;
Ne yaptınız?

Para iadesi aldıktan sonra dün ASUS TUF aldım onda da Coil Whine var :D piyango bileti alsam amorti çıkmaz ikidir kartlar sıkıntılı .
Ses seviyesi geçen seferki gibi yine iade isteyeceğim ne olur bilemiyorum ASUS servisi bu konuda çok sağlam değil sanırım.

Son düzenleme:
İade istediğimi söyleyerek servise yolladım. Bekliyorum 11-12 iş günü falan oldu.

Para iadesi aldıktan sonra dün ASUS TUF aldım onda da Coil Whine var :D piyango bileti alsam amorti çıkmaz ikidir kartlar sıkıntılı .
Ses seviyesi geçen seferki gibi yine iade isteyeceğim ne olur bilemiyorum ASUS servisi bu konuda çok sağlam değil sanırım.
Aynı sorun bendede var. Ne yaptın, iade ettin mi?
Ben MSI Gaming Trio RTX 3080 aldım. Bende de aynı problem var.
Bütün Rtx 3080'lerde bu sorun var sanırım, nadiren sorunsuzuna rastlıyoruz.

Başka bir bilgisayarda farklı bir güç kaynağıyla test ettim. Coil Whine'dan eser yok.
Sizde muhakkak farklı bir güç kaynağıyla test edin.

Sistemi toplayalı 1 ay olmadı daha. 1200W güç kaynağı takılı, tut ki güç kaynağında sorun var. Acaba ekran kartındaki ses gidecek mi diyerek tekrar güç kaynağı satın alamam.

Son düzenleme:
Ben de sistemi yeni topladım.Bendeki ses gerçekten rahatsız edici boyutta.En azından problemin ekran kartından olmadığını öğrendim.Bi çaresine bakmalıyım.Bu sesle şahsen devam edemem.
Tabi siz de haklısınız.Alırsınız,problem devam eder.Garantisi yok sonuçta.

Geri
Yukarı