Gigabyte 480 GB SSD Nasıldır?

klox

Decapat
480 GB SSD almayı planlıyorum ancak çok fazla marka var. İlk başlarda Toshiba OCZ almayı planlıyordum ancak sağlık durumu günden güne düştüğünü sosyalde çok fazla konuda görünce vazgeçtim. Adata SU650 modeline göz gezdirdim onunda kronik sorunlu olduğunu gördüm. Daha sonra Crucial diye bir markayı keşfettim ancak onunda dosya transferlerinde 70-80 derecelere ulaşınca bu markadan da uzaklaştım. Şu sıralar Gigabyte SSD modeline bakıyorum kullanan arkadaşlar var mıdır? Bununda diğerleri gibi eksik, kronik gibi sorunları, hataları varsa yazabilirseniz sevinirim. (Samsung Evo modeli çok pahalı olduğu için indirime girmediği sürece almak gibi bir fikir aklımdan geçmiyor. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Toshiba, Adata hakkında yazdıklarınız doğru. Crucial BX500'ün 240 GB'lık modelini aldım ve dediğiniz gibi 20 GB dosya kopyalamada 74 dereceyi gördü ve daha fazla zorlamadım. HB'ye iade edip Samsung aldım. Ancak bu sorun çok fazla kişide çıkmamış. Forumda 3-4 kişide bir de yabancı forumlarda 2-3 kişide gördüm. Artık kronik mi değil mi bilmiyorum.

Gigabyte'nin 120 GB'lık modelini kuzenim aldı. Yaklaşık 2 ay falan oluyor ve sağlığı %1 düştü. Ayrıca dosya kopyalama esnasında hızları aniden 3 MB/S veya 5 MB/S'yeye düşüyor. Ancak PC benim olmadığı içni sorun SSD'de mi tam olarak bilemiyorum. Foruma falan da baktım ancak Gigabyte UD SSD hakkında şikayet görmedim. Sanırım sorunlu değil.

Kardeş Gigabyte markasına gereken önem verilmediğini düşünüyorum. Kaldı ki en büyük anakart üreticilerinden olan bu marka diğer bilgisayar bileşenlerinde de oldukça kaliteli ve uzun ömürlü ürünler üretiyor. Bence o SSD'yi almalısın. Pişman olmazsın. Geçenlerde o SSD'nin incelemesini incelemiştim. Yazma hızında diğer rakiplerini geride bırakıyor. İşte o inceleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeş Gigabyte markasına gereken önem verilmediğini düşünüyorum. Kaldı ki en büyük anakart üreticilerinden olan bu marka diğer bilgisayar bileşenlerinde de oldukça kaliteli ve uzun ömürlü ürünler üretiyor. Bence o SSD'yi almalısın. Pişman olmazsın. Geçenlerde o SSD'nin incelemesini incelemiştim. Yazma hızında diğer rakiplerini geride bırakıyor. İşte o inceleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yazma hızı gibi şeyler tamamda Samsung alamadığım için en az sorun yaşayacağım ürünü arıyorum.

Dediğim gibi herhangi bir şikayet okumadım Gigabyte hakkında. Ancak kuzenimin kullandığı SSD aldıktan 1 ay sonra %1 sağlık düşürdü. Aradan 1 ay daha geçti şu an hâlâ %99'da. Ancak tek onda gördüğüm için bir şey demiyorum şu anlık.
Samsung 860 PRO.png

Recep beyin attığı Samsung SSD'ye bakarsanız 5.5 Milyon GB veri yazmasına rağmen sağlığı %100.

İşte bu ürün o ürün işte kaçırma derim. Sen demişsin diğer ürünlerin kronik sorunu, sıcaklık değerleri gibi problemleri olduğunu. Şahsen ben oyuncu bilgisayarı toplayacak olsam, ekran kartı, bellekler, HDD, SSD, anakartı hep Gigabyte alırım. Ama tabi sen karar verecek olansın. Ben naçizane kendi düşüncelerimi yazdım. Sonuçta benden daha iyi bilen ve tecrübe eden kişiler vardır. Onların düşüncelerini de dikkate almalısın.
İşte bu ürün o ürün işte kaçırma derim. Sen demişsin diğer ürünlerin kronik sorunu, sıcaklık değerleri gibi problemleri olduğunu. Şahsen ben oyuncu bilgisayarı toplayacak olsam, ekran kartı, bellekler, HDD, SSD, anakartı hep Gigabyte alırım. Ama tabi sen karar verecek olansın. Ben naçizane kendi düşüncelerimi yazdım. Sonuçta benden daha iyi bilen ve tecrübe eden kişiler vardır. Onların düşüncelerini de dikkate almalısın.
Ya şimdi Gigabyte bu SSD işine Samsung'a nazaran yeni girdi. Ondan dolayı biraz mazur görmek ve sabretmek gerekir diye düşünüyorum. Zamanla Samsung'un tecrübesine erişince boynuz kulağa geçecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı