GIGABYTE 78LMT S2 DDR3 işlemci önerisi

Ysfkptn

Hectopat
Daha fazla  
GIGABYTE 78LMT S2 DDR3 anakartım var. Buna işlemci tavsiye eder misiniz? Şu an kullandığım AMD FX 6100 ve PUBG'de falan kasıyor o yüzden değiştirmek istiyorum. Ekran kartım RX 560.

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakarta alabileceğin en yüksek işlemci FX 9590 olduğundan dolayı FX serisine hiç girmemeni tavsiye ederim anakartı değiştirip AM4 soket alabilirsen senin için çok iyi olur hayır bütçem yok diyorsan eğer FX 8350 üzeri her hangi bir işlemci PUBG yi kasmadan oynatabilir. Fakat yüksek TDP değerleri yüzünden çok aşırı ısınan işlemciler FX serisi o sebepten iyi bir de soğutma alman gerekecek 75 derecede direk çarpan düşüren işlemciler olduğu için performansları aşırı kötü zaten tek çekirdek performansları çok kötü üzerine bir de çok ısınıyorlar tamamen ölü yatırım

@Rousso Anakart en fazla 95 TDP değerinde ki işlemcileri destekliyor yani bahsettiğin işlemciler zaten olmaz. Dediğin diğer konu içinse bütçe gerekir direk sat demek gerekmiyor.

@Ysfkptn Konuya değincek olursak FX 8300 bulabilirsen al ama stok halde kullanmak şartıyla OC için anakartın uygun değil.

@Rousso Anakart en fazla 95 TDP değerinde ki işlemcileri destekliyor yani bahsettiğin işlemciler zaten olmaz. Dediğin diğer konu içinse bütçe gerekir direk sat demek gerekmiyor.

@Ysfkptn Konuya değincek olursak FX 8300 bulabilirsen al ama stok halde kullanmak şartıyla OC için anakartın uygun değil.
Her hangi bir şekilde sat demedim ayrıca 95 TDP ibaresi nerede ben göremedim 220 W bir işlemci 9590 bu tarz bir anakartta stok hızında kullanmıştım ayrıca 8370 de kullandım. Fakat almak istediği performansı hiç bir zaman alamayacak FX 8300de de aynı sorunları yaşayacak am3+ am3 kanadı PUBG için uygun değil maalesef ki yapması gereken en makul hareket AM4 e geçmek olur.

Kullanmış olman sadece çalıştırdığın anlamına geliyor olmasın diğer türlü kitlenme, mavi ekran gibi sorunlar olur sistemde. Bazı 990FX anakartlar bile bu işlemciyi stabil çalıştıramıyorken senin burda anakartın destekliyor demen yanlış. Ayrıca dediğinin hiç bir anlamı yok, FX 8300 ile gayette performans alır.

Kullanmış olman sadece çalıştırdığın anlamına geliyor olmasın diğer türlü kitlenme olur sistemde. Ayrıca dediğinin hiç bir anlamı yok, gayette performans alır.
Yoo hayır arkadaşım ne kadar süre kullandın bunları bilmiyorum FX serisini uzun dönem kullandım hep sorun yaşadım FX 8300 den alacağı performans FX 6100 den sadece %20 fazla o bile yok aralarında uçurum olan işlemciler değil ve ayrıca FX serisi 70 derecenin üstüne çarpan düşürür yani stok hızı 4.0 GHZ olan bir işlemci 70i gördüğü anda 3.5 GHZ de çalışıyor her türlü ölü yatırım

Ölü yatırım olduğunu bende biliyorum ama ortaya bütçe koymamış, ayrıntı vermemiş değiştiricek olsa söyler zaten. Isındığı zaman frekans düşürmeyi her işlemci yapar bu sadece FX serisine özel değil. Birde 70 derecelerde çalışması çok anormal değil ama o derecede frekans düşürmesi anormal.

Ölü yatırım olduğunu bende biliyorum ama ortaya bütçe koymamış, ayrıntı vermemiş değiştiricek olsa söyler zaten. Isındığı zaman frekans düşürmeyi her işlemci yapar bu sadece FX serisine özel değil. Birde 70 derecelerde çalışması çok anormal değil ama o derecede frekans düşürmesi anormal
Düşürüyor maalesef 70 dereceler anormal olmadığı için sıkıntı zaten işlemciye işlemciden pahalı soğutucu almadıkça o dereceyi direk görüyor FX 9590 da çözdüler bu sıkıntıyı geriye kalan bütün FX serisi 70 derecede çarpan düşürüyor 70 derecede çarpan düşürmek FX serisine özel bu arada diğer hiç bir AMD serilerinde böyle bir durum mevcut değil.

FX işlemci destekleyen anakartlarda bazı ayarlar oluyor işlemci belirli frekanslara gelince frekans düşürüyor evet ama onları kapatmak ya da ayarlamak gerekiyor. Bu kadar kullanıcısı oldu bu platformun dediğin sorunun her kullanıcıda olduğunu sanmam. Ama ısındıkları bir gerçek güzel soğutma sistemi lazım. :)

Merhaba arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Sistem bu şekilde;

-KASA:: ZALMAN N2 MID TOWER SİYAH

-COOLER MASTER 500 WATT ATX POWER SUPPLY 12 cm RS5.

-GIGABYTE 78LMT-S2 S/L/V DDR3 1XPCI AM3+

-İŞLEMCİ:: AMD FX 6100 6CORE 14MB 3.3GHZ BOX(AM3)

-SOĞUTUCU:: ZALMAN CNPS90F INTEL/AMD UYUMLU CPU SOĞUTUCU

-KINGSTON 8GB 1600 MHZ DDR3 CL 11 PC RAM KVR16N11/8

-ASUS DRW-24B5ST/BLK 24X DVD-WRITER SATA BULK

-WD 3.5'' BLUE 1TB 64 MB SATA3 6GB/S PC HDD'WD10 EZRZ

- EKRAN KARTI:: "SAPPHIRE RX560 4GB D5 PULSE"

*** Aslında tamamen elden çıkarıp yeni bir sistem kurmak istiyorum fakat son dönemlerdeki ekonomik durum beni de etkiledi bundan dolayı bir süre daha bu sistemle ne yapabilirim diye düşünüyorum. Pubg de kasıyor ve sizin dediğiniz gibi oyundayken birden mavi ekran geliyor kapanıyor. Zaman zaman böyle tabii ki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı