Gigabyte 78LMT-USB3 R2 UEFI destekler mi?

majestic777

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Merhaba arkadaşlar,
Çok samimi bir dostum yeni HDD almış, ben de ona buradaki UEFI rehberine uyarak format atacağım. Geçenlerde bir konu gözüme çarpmıştı, tam hatırlayamıyorum. Bilgisayarın UEFI desteklemiyor gibisinden bir şey deniliyordu laptop formatı atmak isteyen bir arkadaşa, bu neye göre belli oluyor? Anakarta göre belli olduğunu tahmin ediyorum. Elimizdeki anakart modeli Gigabyte 78LMT-USB3 R2'dir. Bir el atarsanız iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Çok samimi bir dostum yeni HDD almış, ben de ona buradaki UEFI rehberine uyarak format atacağım. Geçenlerde bir konu gözüme çarpmıştı, tam hatırlayamıyorum. Bilgisayarın UEFI desteklemiyor gibisinden bir şey deniliyordu laptop formatı atmak isteyen bir arkadaşa, bu neye göre belli oluyor? Anakarta göre belli olduğunu tahmin ediyorum. Elimizdeki anakart modeli Gigabyte 78LMT-USB3 R2'dir. Bir el atarsanız iyi olur.
Evet, destekliyor. Destekleyip desteklemediği anakarta bağlıdır. Anakartlarda mikro bir yazılım bulunur. Eski anakartlarda bu mikro yazılım BIOS, yeni anakartlarda UEFI olarak adlandırılır.
Peki, destekleyip desteklemediğini nasıl anlarız?
Eğer kart elimizde değilse destek sayfasına göz atabiliriz. Kart elimizdeyse de BIOS'a girerek anlayabiliriz.
Burada UEFI ibaresi yer alıyor.

Geri
Yukarı