Çözüldü Gigabyte 965GM-S2 Windows 8.1 kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GTX 260

Femtopat
Yer
Bilgisayar sandalyesinde
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarım Windows 10. Windows 8.1 kurmak istiyorum nasıl kurabilirim video atmazsanız iyi olur :)

Sistem:
  • 3 GB RAM.
  • HD 3470.
  • Intel Core 2 Duo E4400 2.00GHz
  • 120 GB SSD.
  • Gigabyte 965GM-S2

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman kuruyorum (indiriyorum) ISO dosyasını hocam ve kuracağım :) konuya katılan herkese teşekkür ederim

Kurulumdan sonra C diskindeki "windows.old" klasörünü silmeyi unutmayın. Eski sistem dosyaları vs. oraya kayıt ediliyor. Diskleri biçimlendirmediğin takdirde bu şekilde olur. Kurulum sırasında disk biçimlendirmeyi sadece USB ile başlatarak yapabiliyorsunuz.

Kurulumdan sonra C diskindeki "windows.old" klasörünü silmeyi unutmayın. Eski sistem dosyaları vs. oraya kayıt ediliyor. Diskleri biçimlendirmediğin takdirde bu şekilde olur. Kurulum sırasında disk biçimlendirmeyi sadece USB ile başlatarak yapabiliyorsunuz.

Hocam kurulumu yaptıktan sonra windows.old klasörünü silince düzgün çalışır değil mi? FPS sıkıntısı olur mu?

Edit:Usb ile kurulum yapılmıyor hocam sadece setup dosyasına tıklayıp kurulum yapacam

Hocam kurulumu yaptıktan sonra windows.old klasörünü silince düzgün çalışır değil mi? FPS sıkıntısı olur mu?

Sıkıntı çıkmaz. "windows.old" klasörünü disk temizleme işlemiyle sil. FPS sıkıntı olmaz. Sadece bilgisayarında yer açılır. 20-30 GB yer artar sildiğinde.

Sıkıntı çıkmaz. "windows.old" klasörünü disk temizleme işlemiyle sil. FPS sıkıntı olmaz. Sadece bilgisayarında yer açılır. 20-30 GB yer artar sildiğinde.
Disk temizleme ile nasıl silerim hocam?

Hocam neden cevap vermiyorsunuz :(

Disk temizleme ile nasıl silerim hocam?

Diskte sağ tıklayıp özelliklere basın. Açılan menüde Diski temizleme butonuna basın. Tekrar açılan menüde sol alt köşede sistem dosyalarını temizle yazısına basın. Tekrar ve tekrar açılan menüde tüm seçenekleri seçip temizleye basın. İşlemin bitmesini bekleyin, temizlenir.

Hocam mümkün. Sadece USB ile atılan format kadar temiz olmaz. "sources" klasörünün içinde "setup" uygulamasından bunu yapmak mümkün.
Çünkü dediğim gibi format atılınca diskleri biçimlendiremediğiniz için eski dosyalar "windows.old" adındaki klasöre gidiyor.
Evet, bunu da biliyorum. Temiz kurulum olmuyor anlamında demiştim. Biçimlendirip kurulum yapmak daha mantıklı bence.

Diskte sağ tıklayıp özelliklere basın. Açılan menüde Diski temizleme butonuna basın. Tekrar açılan menüde sol alt köşede sistem dosyalarını temizle yazısına basın. Tekrar ve tekrar açılan menüde tüm seçenekleri seçip temizleye basın. İşlemin bitmesini bekleyin, temizlenir.
Tamam hocam ALLAH sizden razı olsun

Çözüm

Geri
Yukarı