Çözüldü Gigabyte 990-FXA-UD3 RAM overclock sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ANNIHILATION

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim gördüğünüz gibi. İçinizden ''hoşgeldin bro'' diyorsunuz biliyorum, hoşbuldum. Şöyle bir sorunum var: Corsair Vengeance 1600 MHz RAM'lerim 1333 MHz'de çalışıyor ve bunu 1600 MHz'ye getirdiğim de overclock failure ekranı geliyor pc açılışında.

Lütfen ayarlarınızı sıfırlayın diyor yani. Voltaj vermeye çalıştım olmadı, 9-9-9-9-24 hızlarını 8'e çektim bir de öyle denedim yine olmadı. BIOS'u güncelledim yine olmadı. Kullandığım anakart Gigabyte 990-FXA-UD3 rev 1.2.

Çözüm
Artık ramlerde sorun olduğunu düşünmeye başladım he. Ya da pc de yanlış giden birşeyler var.

Edit: Sorunu çözdüm arkadaşlar. Yukarıdaki resimli mesajımda en ilk resimde altlara doğru baktığınızda ''row cycle time'' seçeneğinin 34 olduğunu göreceksiniz. Onu 41 yaptım ve sorun ortadan kalktı :)
Tamamdır sorunu çözdüm, çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için. Yalnız büyük bir fark oldu yahu. Program geçişleri çok rahat oldu. Yalnız cpu-z da ramlerim single olarak görünüyor. Bu her hangi bir soruna işaret olabilir mi? ve bir de pc açılışında sorun yok ama masaüstünün kendine gelmesi 10 saniyeyi falan buluyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı