GIGABYTE 990XA-UD3 69 Dereceye Çıkıyor

hasan_06

Hectopat
VATAN COMPUTER - GIGABYTE - 990XA-UD3 AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart

Bu anakartı yeni aldım. Boşta 51 derece oyunu oynarken bakdıgımda 78 dereceydi. Speed Fan programı ile kontrol ediyorum ısı değerlierini diğer tüm değerler düşükken bir tek Temp 2'nin yanında (Sanırım anakartın kuzey köprüsü anlamına geliyor) ateş işareti var. Elimi PC'nin üstüne koyduğumda sıcaklığı hissedebiliyorum.

Kasa = VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - RC-K350 600W MidT ATX PENCEREL

Kasada sadece önde alt tarafta bir fan var ama çok zayıf yani elime üflediğini az çok hissedebiliyorum. Zaten ısınan üst taraf bundan başka fan olmadığı içinde üst taraf soğumuyor.

Bu problem sadece kasadaki fan sayısının azlığından mı yoksa Windows 7 ile alakalı olabilecek yazılımsal bir problem var mıdır?

Anakart üzerinede soğutucu macun sürülür mü?

Kasa için ekstra fan alacak olsam ne önerirsiniz olabildiğince ucuz yollu olursa sevinirim şimdiden teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
VATAN COMPUTER - GIGABYTE - 990XA-UD3 AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart

Bu anakartı yeni aldım. Boşta 51 derece oyunu oynarken bakdıgımda 78 dereceydi. Speed Fan programı ile kontrol ediyorum ısı değerlierini diğer tüm değerler düşükken bir tek Temp 2'nin yanında (Sanırım anakartın kuzey köprüsü anlamına geliyor) ateş işareti var. Elimi PC'nin üstüne koyduğumda sıcaklığı hissedebiliyorum.

Kasa = VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - RC-K350 600W MidT ATX PENCEREL

Kasada sadece önde alt tarafta bir fan var ama çok zayıf yani elime üflediğini az çok hissedebiliyorum. Zaten ısınan üst taraf bundan başka fan olmadığı içinde üst taraf soğumuyor.

Bu problem sadece kasadaki fan sayısının azlığından mı yoksa Windows 7 ile alakalı olabilecek yazılımsal bir problem var mıdır?

Anakart üzerinede soğutucu macun sürülür mü?

Kasa için ekstra fan alacak olsam ne önerirsiniz olabildiğince ucuz yollu olursa sevinirim şimdiden teşekkürler..

Bir de Hardware Monitör ile bak ısılara ama biraz normalin üstünde anakart ısısı. Kasanın hava sürkülasyonu da önemli aslında. Gündüz 40/45 civarında boşta, gece 35 civarında oluyor genelde. Oyun oynarken 78c iyi bir gösterge değil.

Aynı kasayı ve anakartı kullanıyoruz, kasada hava sirkülasyonu olmadığı için bi egzoz fanı tak, ben cooler master bc 120mm kullanıyorum, şu aralar 45-55 arası yükte.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı