Gigabyte 990XA-UD3 rev.3.0 BIOS'a girilmiyor

231981

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhabalar. Sorun şu ki BIOS'a giremiyorum. Anakart logosu bile gelmiyor ekrana. Delete tuşuna basıyorum ama sanki BIOS'a giriyor gibi yalnız ekrana gelmiyor sistem donup kalıyor klavye ışıklarından anlayabiliyorum. Ayrıca format atmak için flash bellek takıyorum benim anakartımda F12'ye basınca boot edecek donanımlar açılıyor oradan flash belleği seçip format atıyorum o ekrana da ulaşamıyorum. Ne yapmam lazım sizce?

Anakartım Gigabyte 990XA-UD3 rev.3.0

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhabalar. Sorun şu ki BIOS'a giremiyorum. Anakart logosu bile gelmiyor ekrana. Delete tuşuna basıyorum ama sanki BIOS'a giriyor gibi yalnız ekrana gelmiyor sistem donup kalıyor klavye ışıklarından anlayabiliyorum. Ayrıca format atmak için flash bellek takıyorum benim anakartımda F12'ye basınca boot edecek donanımlar açılıyor oradan flash belleği seçip format atıyorum o ekrana da ulaşamıyorum. Ne yapmam lazım sizce?

Anakartım Gigabyte 990XA-UD3 rev.3.0

Şimdiden teşekkürler.

F1'den F12'ye kadar bilgisayarınızı açarken uzunca basın eğer açılmassa başka sorun vardır demektir.

F1'den F12'ye kadar bilgisayarınızı açarken uzunca basın eğer açılmassa başka sorun vardır demektir.

Hocam istediğin kadar bas açılmıyor. Ekran da Gigabyte logosu bile yok. Daha dün şans eseri Gigabyte yazısını gördüm onda da tam BIOS'a giriyordu sistem dondu kaldı. Onu da şöyle anladım ekran değişti çünkü bunların BIOS'u mavi temalı o temayı gördüm ama kilitlendi sistem.

Aynı sorunu 990FXA-UD3'te yaşıyorum. İlk böyle olduğunda bilgisayar çalışırken kuzey köprüsü soğutucusunu kendime doğru çekip bir miktar ısıtıp sistemi açmıştım. Böyle 1.5 sene kullandım 3 gün önce ruhunu teslim etti. Eğer dediğim yöntem işe yararsa hemen BIOS'a girip AMD Cool&Quiet Control'ü kapat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu 990FXA-UD3'te yaşıyorum. İlk böyle olduğunda bilgisayar çalışırken kuzey köprüsü soğutucusunu kendime doğru çekip bir miktar ısıtıp sistemi açmıştım. Böyle 1.5 sene kullandım 3 gün önce ruhunu teslim etti. Eğer dediğim yöntem işe yararsa hemen BIOS'a girip AMD cool&quiet Control'ü kapat.

Hocam anlamadım ki inan bu sorunu. Ben belirtmeyi unuttum benim ekran kartım arızalandı şu an görüntü de çizgiler vs var ama asla BIOS'a girmeye engel değil normalde girmesi lazım daha önce de böyle arızalı çizgili ekran kartı ile de sistem kullandım her türlü girebiliyordum BIOS'a. Şu an kesinlikle açamıyorum. İlk defa dün Gigabyte logosunu görebildim tabii yine girmedi BIOS'a. Gigabyte yazısının olduğu ekran geldiğin de şu an kırmızı kalın çizgili bir görüntü karşılıyor beni. Ayrıca anakart bozuk olsa sistem açılır ve çalışır mı saatlerce? Benim sadece BIOS'a girememe sorunum var normal sistem çalışıyor yoksa işlerimi yapabiliyorum.

O dediğiniz cool&quiet nedir?

Hocam anlamadım ki inan bu sorunu. Ben belirtmeyi unuttum benim ekran kartım arızalandı şu an görüntü de çizgiler vs var ama asla BIOS'a girmeye engel değil normalde girmesi lazım daha önce de böyle arızalı çizgili ekran kartı ile de sistem kullandım her türlü girebiliyordum BIOS'a. Şu an kesinlikle açamıyorum. İlk defa dün Gigabyte logosunu görebildim tabii yine girmedi BIOS'a. Gigabyte yazısının olduğu ekran geldiğin de şu an kırmızı kalın çizgili bir görüntü karşılıyor beni. Ayrıca anakart bozuk olsa sistem açılır ve çalışır mı saatlerce? Benim sadece BIOS'a girememe sorunum var normal sistem çalışıyor yoksa işlerimi yapabiliyorum.

O dediğiniz cool&quiet nedir?
Hiç sistem çalışmıyor diye anlamıştım. Cool&quiet kapanınca sabit frekansta çalışıyor.

Geri
Yukarı