GIGABYTE 990XA-UD3 Revizyonları

Ben Murat dostumuzdan önce kendi sebeplerimi söyleyeyim madem. :D ASUS'un çok daha fazla getirisi var, EPU'ydu TPU'ydu çok daha basit ve kullanıcı dostu UEFI BIOS'uydu derken... Ayrıca ASUS'un MOSFET ve köprü soğutucuları daha iyi. Gigabyte'ın tek avantajı ise 990FX chipseti. Performansı farkı ne kadar olur bilemem ama elle tutulacak kadar olmayacağı kesin. Yine de siz bilirsiniz hocam ama revizyon 1'e tamah etmeyin bence. :D Madem bu kadar istediniz bu anakartı almışken iyisini alın bari. ^^

Ben Murat dostumuzdan önce kendi sebeplerimi söyleyeyim madem. :D ASUS'un çok daha fazla getirisi var, EPU'ydu TPU'ydu çok daha basit ve kullanıcı dostu UEFI BIOS'uydu derken... Ayrıca ASUS'un MOSFET ve köprü soğutucuları daha iyi. Gigabyte'ın tek avantajı ise 990FX chipseti. Performansı farkı ne kadar olur bilemem ama elle tutulacak kadar olmayacağı kesin. Yine de siz bilirsiniz hocam ama revizyon 1'e tamah etmeyin bence. :D Madem bu kadar istediniz bu anakartı almışken iyisini alın bari. ^^

Hocam bende siz gibi düşünüyorum lâkin kafam çok karışık. Bir yandan fan araştırıyorum yukarıda bahsettiğim o 3 lü arasından. Yok boyutuydu, yok kasaya sığacaktı telaşı,

bir yandan işlemci olarak Amd fx 8350 mi yoksa fx 8150 mi alsam diye düşünüyorum yorumlar beni hayli sinir ediyor, öbür yandan anakart bakıyorum, rev3.0 yok, e o kadar uğraş sonucu araştırdım, şimdi hem negatif yorumlar hemde, rev sorunu beni bundan vazgeçirdi. Şimdi nasıl bana göre / cebime göre anakart bulacağım onun derdindeyim :(

O 2 nedeni söyler misiniz ?
Ömer bey birini söylemiş söyleyeceğimin ama yarım kalmış oda :D
1.Neden Haliyle 990x yerine, 990fx serisi bir anakart almanız daha performanslı olacak ve stabilite sorunu olmayacak.
2.Neden ise beni gigabyte markasından soğutan pcıe 3.0 ilk duyrulduğun da kurnazlık yapıp, sahte eski bir chipseti yeni diye kandırıp pcıe 3 diye yutturması idi. Bundan sonra bu yaptığı hile yanında daha başka hileleri yapmadığı işini doğru yaptığı ne malum!. Bundan dolayı güvenim kalmadı gigabyte markası üzerinde. Foyasını da MSI çıkarmıştı ve gerçek pcıe chipsetinin nasıl olduğunu göstermişdi sitesinde. Bilmeyenler nette Gigabyte gen3 fake diye araştırın.

Onun için MSI yada asus gibi bilindik markalardan ürün baksanız daha iyi olur. Mesela Asus ROG serilerini araştırın.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı