Gigabyte A320M-H için BIOS Update gerekir mi?

JosephBey

Decapat
Merhaba, APU'lu düşük bütçeli bir sistem topladım. Ürünler elime geçti fakat montajı henüz yapmadım. Hafta sonu yapacağım. Sorum şu; Gigabyte AM4 A320 DDR4 A320M-H anakarta Athlon 3000G takarsam BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor mu? Eski bir laptopum var, ondan Gigabyte'ın sitesinden güncel BIOS sürümünü indirip flash bellek ile yeni sistemime takıp o şekilde güncelleyebilir miyim? Yoksa eski bir işlemci mi gerekiyor, pek bilgim yok yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam işlemciniz uyumlu bakabilirsiniz.
Benzer bir ürün.
Uyumludur hocam.

Anakart kutusunun üzerinde şu logo varsa güncelleme yapmadan görüntü alabilirsiniz. Eğer yoksa eski nesil bir işlemci(Ryzen 1000/2000) ile BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor.

3000.png

Doğru hocam ama arkadaş Athlon sistem kullanacak sorun yok.
Screenshot_20200602-145436.png

Merhaba, APU'lu düşük bütçeli bir sistem topladım. Ürünler elime geçti fakat montajı henüz yapmadım. Hafta sonu yapacağım. Sorum şu; Gigabyte AM4 A320 DDR4 A320M-H anakarta Athlon 3000G takarsam BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor mu? Eski bir laptopum var, ondan Gigabyte'ın sitesinden güncel BIOS sürümünü indirip flash bellek ile yeni sistemime takıp o şekilde güncelleyebilir miyim? Yoksa eski bir işlemci mi gerekiyor, pek bilgim yok yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Hocam uyumlu işlemci listesinde gözüküyor ama Bios sürümü olarak F40 belirtmiş belki problem çıkabilir. Eğer uymazsa mecburen eski nesil bir işlemci ile güncelleme gerekir.
Anakart kutusunun üzerinde şu logo varsa güncelleme yapmadan görüntü alabilirsiniz. Eğer yoksa eski nesil bir işlemci(Ryzen 1000/2000) ile BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor.

Eki Görüntüle 580294
Hocam siz haklıydınız destek listesinde yazıyor fakat küçük bir yazı ile bios sürümü belirtilmiş. Güncelleme gerekebilir. Hakkınızı helal edin.

Son düzenleme:
Aldığınız yerin teknik ekibi varsa yapabilir. Yoksa bir bilgisayarcıdan yardım alabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_20200603_234443.jpg
    IMG_20200603_234443.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Geri
Yukarı