Gigabyte A320M-H için RAM tavsiyesi

Salgara

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Gigabyte A320M-H anakart aldım. Ofis için kullanacağım, bilgisayar için alabileceğim en ucuz RAM'i arıyorum aslında. 4 GB veya 8 GB olabilir fiyatı uygun olmalı.
Gigabyte sitesinde Memory Support'ta baktığım ürünlerin tam olarak aynı kodlusunu bulamıyorum burada. Problem yapar mı veya bu anakart kullananınız varsa hangi RAM'le kullanıyor.

Tam kod uyuşmaması durumuna örnek:

Alışveriş sitelerinde KVR24N17S6/4 bu kodlu RAM'i bulabiliyorken, KVR24N17S8/4(gigabyte websitesinde yazan) bu kodlu ürünü bulamıyorum.

Not: Anakartı A8-9600 APU ile kullanıyorum.

APU kullanıyorsanız Dual Channel RAM almalısınız ve APU'larda bu zamanda artık minimum 16 GB RAM kullanılmalı. Sizce önerim Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz alın. Eğer bütçeniz varsa bu RAM'den 2 tanr alın.

Merhabalar, Gigabyte A320M-H anakart aldım. Ofis için kullanacağım, bilgisayar için alabileceğim en ucuz RAM'i arıyorum aslında. 4 GB veya 8 GB olabilir fiyatı uygun olmalı.
Gigabyte sitesinde Memory Support'ta baktığım ürünlerin tam olarak aynı kodlusunu bulamıyorum burada. Problem yapar mı veya bu anakart kullananınız varsa hangi RAM'le kullanıyor.

Alışveriş sitelerinde KVR24N17S6/4 bu kodlu RAM'i bulabiliyorken, KVR24N17S8/4(gigabyte websitesinde yazan) bu kodlu ürünü bulamıyorum.

Bahsettiğiniz RAM anakartta uyumlular kısmında bulunmuyor. Problem teşkil etmesin?

Anakartla uyumlu RAM kısmına genelde bakılmamalı tam doğru bilgi vermiyor anakart üreticileri. Önerdiğim RAM sorun etmez gayet kaliteli bir bellek markasıdır Crucial. Ama AMD sistemlerde Patriot RAM'ler uyumlu değil kesinlikle Patriot RAM almamalısın.

Keza bu RAM de yine gözükmüyor anakart websitesinde problem olur mu takarsam?
Anakartla uyumlu RAM kısmına genelde bakılmamalı tam doğru bilgi vermiyor anakart üreticileri. Önerdiğim RAM sorun etmez gayet kaliteli bir bellek markasıdır Crucial. Ama AMD sistemlerde Patriot RAM'ler uyumlu değil kesinlikle Patriot RAM almamalısın.
Pekala teşekkür ederim.

300TL'ye Ballistix RAM'ler varken bunların alınması saçmadır.

Samsung olduğu için bu RAM'leri öneririm tabii ofis için sorun çıkartmaması açısından.

Oyun için istiyorsan 3200 MHz bir kit almalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı