Çözüldü Gigabyte A320M HD2 XMP açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

osmanbey00

Hectopat
Anakartta XMP profile seçtiğimde sürekli yeniden başlatıp ayarlarımı uygulamıyor. Sebebi ne olabilir? Bazen 8 GB RAM'i donanıma ayırıyor.
Gigabyte A320M HD2.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartta olan problemin videosu sadece RAM ayarlarını değiştirmeye çalıştığımda oluyor. Yeni RAM'lerle de denedim yine aynı, BIOS güncel.

Çözüm
Memory multipleri dediğin gibi yaptım voltaj 1.35.
Bir de RAM'in bir tanesini donanıma ayırıyor, bunu nasıl çözebilirim? Fikriniz var mı? Windows'dan yapılan ayarlar baktım ancak bir işe yaramadılar.
GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bellek bu
Yabancı bir forumda işlemci soğutucu vidalarını biraz gevşetin yazmışlar denedim ve oldu. Sanırım fazla abanmışım vidalara. Teşekkürler yardım etmeye çalışan arkadaşlar.
Kaba kuvvet çözüm değil :)
Hocam, bu rehber yardımcı olabilir.

Memory multipleri dediğin gibi yaptım voltaj 1.35.
Bir de RAM'in bir tanesini donanıma ayırıyor, bunu nasıl çözebilirim? Fikriniz var mı? Windows'dan yapılan ayarlar baktım ancak bir işe yaramadılar.
GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bellek bu
Yabancı bir forumda işlemci soğutucu vidalarını biraz gevşetin yazmışlar denedim ve oldu. Sanırım fazla abanmışım vidalara. Teşekkürler yardım etmeye çalışan arkadaşlar.
Kaba kuvvet çözüm değil :)

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı