Gigabyte A320M S2H 3200MHz (OC) BIOS güncelleme

Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bir konuda bir arkadaş BIOS'unu güncelleyince SSD sinin hızı normal düzeye döndüğünü belirtti. SSD'si SU630 kronik sorunlu bir SSD ama normal hızında çalışıyor. Bende güncellersem bir yararı olur mu sizce? Güncellemeli miyim? Riskli bir iş mi? Nasıl güncelleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'nizin sorunu için yararlı olacağını sanmam ancak en güncel BIOS sürümünü kullanmakta fayda var.
F53 sürümünü kurunuz.

Arkadaşlar selam. Bir konuda bir arkadaş BIOS'unu güncelleyince SSD sinin hızı normal düzeye döndüğünü belirtti. SSD'si SU630 kronik sorunlu bir SSD ama normal hızında çalışıyor. Bende güncellersem bir yararı olur mu sizce? Güncellemeli miyim? Riskli bir iş mi? Nasıl güncelleyebilirim?

Bilen birine güncelletin anakartın çöp olma ihtlimali var sistem sorunsuz çalışıyor ise BIOS güncellemeye gerek yok.

Bilen birine güncelletin anakartın çöp olma ihtlimali var sistem sorunsuz çalışıyor ise BIOS güncellemeye gerek yok.
Hocam, elektrik kesilmediği sürece olumsuz bir süreç geçirme ihtimali bulunmuyor. Ayrıca emin olun güncel BIOS bir çok sorunun üstesinden geliyor en basitinden sürekli XMP ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar BIOS güncellemesi ile çözüme kavuşuyor.
Sistem yeni zaten sitesinde 2020'nin driveri bulunuyor. Güncelleyip yolluyorlar sanırım zaten güncel olabilir bence.
Şahsen kendi anakartım depoda uzun süre kaldığı için güncel BIOS sürümünü kendim kurmak zorunda kaldım her satıcı bunu uygulamıyor maalesef.

Hocam, elektrik kesilmediği sürece olumsuz bir süreç geçirme ihtimali bulunmuyor. Ayrıca emin olun güncel BIOS birçok sorunun üstesinden geliyor en basitinden sürekli XMP ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar BIOS güncellemesi ile çözüme kavuşuyor.

Yok hocam bende 4 hafta önce güncelledim kesinlikle güncellenmesi ama bilen birinin güncellemesidir tavsiyem ben yanlışlık yaptım ve BIOS yeniden yazılmaya gitti o yüzden yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı