Gigabyte A320M S2H BIOS güncelleme sonrası açılmıyor

Lorismaniks

Centipat
Gigabyte A320M S2H marka anakartim var. PC daha yeni. BIOS'u guncel degildi Windows'tan guncelliyordum Gigabyte sitesinden indirmistim. Windows uzerinden yapilabiliyordu arkadasim BIOS'dan USB ile yaparsan daha saglikli olur bende %40'larda durdurdum ve USB'ye hazirladim PC'yi kapattim daha da acamadim ekrana hic goruntu gelmiyor. Siyah ekran. Yardimci olur musunuz? Eski BIOS'u harddiskde kayitli uzantisini hatirlamiyorum ne yapmam gerek? Yardim edin bilgisayarci veya ben halledebilir miyim yoksa servis mecburi mi? 2 yıl garantisi var daha İncehesap uzerinden.

BIOS kurulum işlemi Windows'ta da olsa yarım bırakılmamalı. BIOS flash işlemi bitmediği için sistem restart sonrası açılmaz, gayet doğal.
Görebildiğim kadarıyla BIOS Flashback tarzı bir özelliği de yok. Servise göndermeniz gerekiyor.

Hayır. Nasıl ki harddiskten Windows dosyalarını silerseniz açılmaz tekrar yüklenilmesi gerekir bu da ona benzer bir durum. EEPROM denen bir ROM üzerinde sistemin gücünü kontrol eden yazılımdır BIOS. Tekrar yüklenmesi şart onu da siz yapamazsınız

Hocam MSI B450M M2 V2 aldım. Böyle sorunlar olabileceği için guncellemedim. Bir sıkıntı olur mu ?
BIOS üzerinden güncellerseniz ve kesinti durumu oluşmazsa olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı