Çözüldü Gigabyte A320M-S2H anakarta R5 5600 takıldıktan sonra görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan s1mo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 539
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

s1mo

Centipat
Gigabyte A320M-S2H anakartımda Ryzen 3 3100 işlemcim vardı, Ryzen 5 5600 ile değiştirdim. Anakart BIOS'umu güncellemeyi unuttum eski işlemcimi de sattım. Anakart BIOS sürümüm eski yani. Şimdi de yeni işlemcimle ne BIOS menüsüne girebiliyorum ne de ekrana herhangi bir görüntü geliyor. Ne yapabilirim?
@Yener K.
@Recep Baltaş

Gigabyte A320M-S2H anakartımda Ryzen 3 3100 işlemcim vardı, Ryzen 5 5600 ile değiştirdim. Anakart BIOS'umu güncellemeyi unuttum eski işlemcimi de sattım. Anakart BIOS sürümüm eski yani. Şimdi de yeni işlemcimle ne BIOS menüsüne girebiliyorum ne de ekrana herhangi bir görüntü geliyor. Ne yapabilirim?
@Yener K.
@Recep Baltaş

Anakartı aldığınız yere yollayıp BIOS güncellemesi rica edebilirsiniz. Vatan'da yapıyorlar mı bilmiyorum fakat gene de sormanızda fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u güncellemek dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Ya eski nesil bir işlemci bulup güncelleyin ya da anakartın servisine yollayın güncelleyip göndersinler. İkincisi biraz uzun sürer.

BIOS'u görmene gerek yok bu yöntemle. Başka bir bilgisayarda hazırlayacaksın USB'yi sonra anakartının ilgili USB portuna takıp flash butonuna basacaksın. Sonra bildirim ışığı tamamen sönene kadar yüklemenin bitmesini bekleyeceksin.

Anakartta Flash Buton var da biz mi göremedik, eski işlemci takmak veya BIOS'u tekrar yazmak gerekir. En kötü ihtimalle servisi halleder.

Herkese teşekkürler, bir tanıdıktan R3 1200 bir işlemci bulup hallettim. Aradığım bilgisayarcılar başka çaremiz olmadığını bildiklerinden fırsatçılık yapıp 10 dk'lık basit bir iş için 200-300 lira fiyat çektiler. Neyse ki ben bulabildim de hallettim. O yüzden özellikle biraz daha eski sayılan A320 gibi anakartlarda BIOS güncellemenizi ihmal etmeyin arkadaşlar, güncelleme yapmadan eski işlemcinizi kesinlikle satmayın.

Geri
Yukarı