Çözüldü Gigabyte A320M-S2H BIOS güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
40
Daha fazla  
BIOS'u güncellersem neler olur ne gibi artısı olur? Bir de 1920x1080 seçeneği gelir mi grafik ayarlarına APU olarak kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anladım. O zaman Anakartınız Rev. 2.0 sürümü. Bu tarz BIOS konularında anakartın Rev. sürümünü de belirtmeyi unutmayınız. Anakarta henüz BIOS güncellemesi gelmemiş. Aşağıdan da görebilirsiniz.

1630253475390.png
BIOS'u güncellersem neler olur ne gibi artısı olur? Bir de 1920x1080 seçeneği gelir mi grafik ayarlarına APU olarak kullanıyorum.
BIOS güncellersen maks RAM desteğin RAM frekansı desteğin gibi şeyler artabilir. Veya sistemin daha stabil çalışabilir lakin BIOS update yaparken güç kesilirse ve anakartında çift BIOS anahtarı yoksa anakart çöp olur.

Sitesinde ne gibi desteği olacağı belirtiliyor. Çözünürlük için ise ekran kartı sürücüsünü yüklerseniz gelir.

BIOS güncelleme notları sürümlerin yanında yer alır. Bu sürüm notlarının yanında da sürümü yükseltmeden önce alınması gereken bir önlem varsa onu da yazarlar. Aşağıdaki görselde bu durumu bulabilirsiniz.

1630235391317.png

Yapmanız gereken şu an kullandığınız BIOS sürümünün üstündeki sürümlere bakmak. Örneğin F50 sürümünde PCIe aygıt uyumluluğu arttırılmış. Ayrıca altında da kırmızı yazan yerde size yükseltme notu düşülmüş. F40 ya da daha yüksek bir sürüme yükseltmeden önce F32 ya da daha yüksek bir sürümde olduğunuzdan emin olun denmiş. F32'den alt bir sürümdeyse BIOS'unuzu önce F32'ye sonra da en güncel sürüme yükseltebilirsiniz.

1630235408671.png

Bütün bu BIOS dosyalarına da aşağıdan erişebilirsiniz.

Ayrıca BIOS sürümünüz de BIOS'da bir köşede yazar. Ona göre hareket edebilirsiniz.

Anladım. O zaman Anakartınız Rev. 2.0 sürümü. Bu tarz BIOS konularında anakartın Rev. sürümünü de belirtmeyi unutmayınız. Anakarta henüz BIOS güncellemesi gelmemiş. Aşağıdan da görebilirsiniz.

1630253475390.png

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı