Gigabyte A320M-S2H sistem için RAM önerisi

sl0wen

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSİ GTX 1660 SUPER RYZEN 5 1600 SİX CORE 8 GB RAM 3000 MHZ XIGMATEK ASTRO KASA 4 FANLI 1 TB 7200 RPM HDD 200 250 GB SSD
İşlemci
R5 1660
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem için 32 GB çok gereksiz olur. Elinizde 2x8 varsa, fazlası size bir şey kazandırmayacak. Eğer iş amaçlı kullanıyorsanız ki bu bileşenlerle bunu yaptığınızı sanmıyorum, o yüzden boşa masraf yapmayın. İlla yükseltme yapacaksanız işlemciyi R5 5600 yaparak başlayabilirsiniz. Sizin için çok daha efektif olacaktır.

Son düzenleme:
Bu sistem için 32 GB çok gereksiz olur. Elinizde 2x8 varsa, fazlası size bir şey kazandırmayacak. Eğer iş amaçlı kullanıyorsanız ki bu bileşenlerle bunu yaptığınızı sanmıyorum, o yüzden boşa masraf yapmayın. İlla yükseltme yapacaksanız işlemciyi R5 5600 yaparak başlayabilirsiniz. Sizin için çok daha efektif olacaktır.

Ben biraz geleceğe yönelik düşünüyorum elimde 2x8 vardı RAM'lerimin birisi bozuldu 8 GB RAM'le devam ediyorum şu an direk 32 GB RAM alsam bayağı idare eder düşüyorum işlemcimden ekran kartımdan memnunum şu anlık onlarda 2 3 sene götürür sonra yükseltirim diye düşünüyorum sadece RAM bakımdan sıkıntım var anlık droplar vb.

Anlıyorum ama cidden boşa para vermeyin. 32 GB DDR5 ile geçersiniz. 2x8 kit alın elinizdeki modülü satın. Daha sonra DDR5'e geçersiniz. O yüzden hiç gerek o kadar para vermeye. Hatta varsa tek modül alın, takın geçin. Bu sisteme yatırım yapmayın bence.

@LightYagami @xDraco @kino

Anlıyorum ama cidden boşa para vermeyin. 32 GB DDR5 ile geçersiniz. 2x8 kit alın elinizdeki modülü satın. Daha sonra DDR5'e geçersiniz. O yüzden hiç gerek o kadar para vermeye. Hatta varsa tek modül alın, takın geçin. Bu sisteme yatırım yapmayın bence. @xDraco @kino@LightYagami
Katılıyorum. 24 GB ram kullanıyorum bende çok da bir esprisi yok 24 olmasının. 16yı hayatta geçmiyor. İleride DDR5 geçildiği zaman alınır 32 GB.

Arkadaşlar teşekkür ederim tavsiyeleriniz için .

Geri
Yukarı