Gigabyte A320M-S2H sistemde kulaklıktan ses gelmiyor

polestar0

Femtopat
Daha fazla  
Sisteminiz nedir? Windows 10 destekleyen bir sisteme rağmen Windows 7 kullanıyorsanız yardımcı olamayacağım. Windows 10'a geçerseniz donanım kimliği'ni belirtin bize.

Abi ben kulaklığımı başka bir cihaza taktım orada çalışıyor ama bilgisayarda evdeki bütün kulakları taktım yine çalışmıyor. Windows 10 kullanıcısıyım.
Sistem bilgilerim
  • Windows 10 Pro.
  • AMD Ryzen 3 1200
  • 8 GB RAM.
  • Gigabyte A320M-S2H
  • RX580.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi ben kulaklığımı başka bir cihaza taktım orada çalışıyor ama bilgisayarda evdeki bütün kulakları taktım yine çalışmıyor. Windows 10 kullanıcısıyım.
Sistem bilgilerim
  • Windows 10 Pro.
  • AMD Ryzen 3 1200
  • 8 GB RAM.
  • Gigabyte A320M-S2H
  • RX580.

Nere takıyorsun? Takarken bildirim veriyor mu, ayarlardan kulaklığını görebiliyor musun?

Ön porta mı arka portlara mı taktın?

Abi İki portada taktım ikisinde de algılıyor. Sına tuşuna bastığımda ses veriyormuş gibi gözüküyor. Üstüne Realtek driveri anakartımın driverlarına göre güncelledim fakat ses yok. Bu sorun BIOS'da yaptığım yanlış ayar sonucu oluştu. Teknik servise verdim yeni BIOS yazdılar. Tamiri yapan abiyi aradım sordum jak girişlerine bir işlem yapmadım diyor. Şu an mecburi olarak 50 TL'ye USB ses kartı aldım dandik bir şey cızırtıdan kulaklarım çınlıyor :d

Nere takıyorsun? Takarken bildirim veriyor mu, ayarlardan kulaklığını görebiliyor musun?

Arka ve ön porta taktığımda algılıyor kulaklık görünüyor. Driverlar güncel 2 kere format çektim sorun hala devam ediyor. Geçici olarak USB ses kartı kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartının üç farklı revizyonu var. Doğru revziyonu öğrenip BIOS güncellemesi yapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abi İki portada taktım ikisinde de algılıyor. Sına tuşuna bastığımda ses veriyormuş gibi gözüküyor. Üstüne Realtek driveri anakartımın driverlarına göre güncelledim fakat ses yok. Bu sorun BIOS'da yaptığım yanlış ayar sonucu oluştu. Teknik servise verdim yeni BIOS yazdılar. Tamiri yapan abiyi aradım sordum jak girişlerine bir işlem yapmadım diyor. Şu an mecburi olarak 50 TL'ye USB ses kartı aldım dandik bir şey cızırtıdan kulaklarım çınlıyor :d

Arka ve ön porta taktığımda algılıyor kulaklık görünüyor. Driverlar güncel 2 kere format çektim sorun hala devam ediyor. Geçici olarak USB ses kartı kullanıyorum.
Driver sorunu olabilir, ayrıca Realtek programından kulaklığını seç.

Yeni konular

Geri
Yukarı