Gigabyte A520M-H kronik sorunu

ozi112155

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar keşke almasaydım dediğim Gigabyte A520M-H anakart durduğu yerde bilgisayarı açmıyor bu sorunu yaklaşık 1 ay öncesinde yine yaptı servise gönderdim sorun düzeltilip geldi ama şu an da yine aynı sorunu verdi akşamdan kapattım bilgisayarı sabah açmak istediğim de görüntü gelmiyor fareye ve klavye ye ışık dahi gelmiyor hiçbir ayarıyla oynamadım ve herhangi bir güncelleme yapmadığım halde bu sorun meydana geldi bu sorunu araştırdım Gigabyte marka anakartların genelinde oluyormuş keşke bu markayı almasaydım ama bir kere aldık artık kronik sorununun pasif noktasını öğrenip o şekilde hareket edeceğim bir çözümü var ise tabii BIOS'u sıfırladım olmadı sadece bunu yaptım farklı bir işlemi çözümü var ise yardımcı olabilir misiniz şimdiden çok teşekkür ederim.

Bilgisayar özellikleri:

Anakart= Gigabyte A520M-H
RAM= HyperX DDR4 3200 MHz 16 GB tek RAM.
Ekran kartı= RX580 8 GB 256 bit.
İşlemci= Ryzen 5 1500X.
Depolama alanı= MLD M300 500 GB M.2 SSD.
Power= FSP Hyper 80+ Pro H3-650 650W güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
A520 ryen 1500X i desteklemiyor ki? Neden 1000 serisi bir CPU takıp çalıştırmaya çalışıyorsun

Kardeşim nasıl desteklemiyor bu bilgisayarı ben 1 ayı aşkın kullandım hiçbir sorun vermedi ve AM4 mimari işlemcilerin hepsini destekleyen anakart değil mi bu neden desteklemesin ki anlam veremedim çünkü almadan önce de zaten bilgisayar uzmanı arkadaşlarıma bu durumu sormuştum AMD Intel gibi karışık değil soket numarası yok sadece AM4'ya da AM5 uyumlu olması yeter dediler nesil farkı olmaz bunlar uyumlu olduğu zaman dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı