Çözüldü Gigabyte AB350M sistem BIOS ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

haqanss

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Gigabyte AB350M Gaming 3 anakart.

İyi akşamlar. Windows 10 kurulumu yapmak istiyorum ancak BIOS ekranına geliyor, 5 saniye sonra kapanıyor ve döngüye giriyor. BIOS'tan öncelik verdim, boot cihazı olarak USB'yi seçtim, yani BIOS'taki cihazların arasında gözüküyor. USB'yi başka cihazda denedim, çalışıyor. Benim PC'de bir türlü Windows kurulumuna geçmeyip BIOS ekranına gelip kapanıyor. Defalarca bu işi yaptım ilk defa böyle bir problemle karşılaşıyorum. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazların gözüktüğü yerin resmini atabilir misiniz?

Dediğinizi yaptım videodaki hata(Windows kurulum ekranı geliyor sonrasında kapanıyor) oluyor ve döngüye giriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'tan ayar yapmanıza gerek yok. F12 ile boot menüsünden önünde UEFI olan USB belleği seçmeniz yeterli.

Hatta muhtemelen BIOS'tan hatalı seçim yapıyorsunuz...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana PSU'ya da anakart arızası gibi geliyor. Kontrol ettirir misin bu 2 parçayı?

Ubuntu kurdum çalıştı. Windows kurarken bu problemi yaşıyorum anakart veya PSU arızalı olsa Ubuntu'nun da çalışmaması gerekmez mi?

Biraz daha hafif olduğu için sorun olmuyor olabilir. Yine de:
Hangi işletim sistemini kurmaya çalışıyorsun? BIOS sürümün nedir?

BIOS sürümü F21. Bu problem BIOS güncellemesi(F10'dan F20'ye yükselttim) sonrası başladı. BIOS'u güncelledikten sonra Windows onarımı başlatılıyor ekranı çıkıp kapandı ve ben de problem disktedir diyerek sıfırdan Windows yüklemeye çalışıyorum ve bu problemle karşılaştım. BIOS'u F21'e güncelledim ama hala aynı hatayı alıyorum. Windows 10 ve 11'i denedim ikisinde de aynı hatayı veriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı