Gigabyte anakartta fTPM etkinleştirilince kurtarma ekranı geliyor

Evillorry

Picopat
Daha fazla  
Gigabyte'ın BIOS'unu kullanıyorum. BIOS'tan AMD fTPM'yi açınca otomatik onarıma girip şöyle bir hata veriyor. Ne yapmalıyım?
Ayrıca Secure Boot açık.

IMG_20220607_081217.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Zannedersem Bootloader onarma yaparsan sorunun düzelir. Ya da USB bellekle başlattıktan sonra sorun gider kısmına girince sistem geri yükleme ile bir önceki zamana döndürürsün şayet açıksa.

Ben ilk olarak tpmi biostan açtığımda bilgisayar mavi ekran veriyordu yani sorun biostan mı kaynaklı direk pcyi sıfırlasam düzelir mi yoksa usb den format atmam mı gerekiyor?
yani şuan olarak bilgisayarda böyle bir sorun vermiyor ancak tpmi tekrardan biostan aktifleştirince tekrar otomatik onarıma hazırlanıyor
ve yani şuanki işletim sistemim win11 biosu dün sıfırladım ondan dolayı böyle oldu ama kurtarma hatası vermiyordu böyle ne yapmam gerek?

Son düzenleme:
Windows 11 alakalı bir şey demem mümkün değil. Çünkü kullanmıyorum deneyimlemedim ama sorunlara yol açtığını söylüyorlar. Siz bence USB ile temiz kurulum yapın. Hata hala devam ederse Windows 10'a geçin ve diskinizin bozuk sektörleri olup olmadığına bakın. İlk olarak HD Tune ile error scan yazan yeşil büyüteçli yerden diskinin bozuk alanları var mı onu taraman lazım.

Windows 11 alakalı bir şey demem mümkün değil. Çünkü kullanmıyorum deneyimlemedim ama sorunlara yol açtığını söylüyorlar. Siz bence USB ile temiz kurulum yapın. Hata hala devam ederse Windows 10'a geçin ve diskinizin bozuk sektörleri olup olmadığına bakın. İlk olarak HD Tune ile error scan yazan yeşil büyüteçli yerden diskinin bozuk alanları var mı onu taraman lazım.
hocam ben çözüm olarak usbden format atıyorum o zmn driver boosterda yapmış olabilir eğer öyleyse düzelir değilse dediğiniz gibi win 10 geçeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı