Çözüldü Gigabyte anakartta Secure Boot aktif edilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

253662

Hectopat
CSM kapatıp Secure Boot kısmını görüntülüyorum. Enable yapıyorum ama aktifleşmiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20221031_134740.jpg
    IMG_20221031_134740.jpg
    197,1 KB · Görüntüleme: 43
Çözüm
Custom ile standart arasında geçiş yaptıktan sonra Secure Boot ayarını enabled yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TPM 2.0 da açık mı?

Maalesef Gigabyte için servise gönderenler de fazla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan haberim yokken

Sadece.
Bu video da 2.40 daki yazıdan sonra.

2.55 dekini yaptım succes dedi başarılı dedi.

Sonra PC'ye rest attım açılmadı hiçbir ekran gelmedi katiyen.

Anakartı da BIOS sıfırlmaya çalıştım olmadı pil çıkardım olmadı. Clear_cmos denedim olmadı olmadı olmadı. En son söktüm. Servise yolladım garantili olmadığı için ücretli şekilde yeniden BIOS yazdılar ve yeni yolladılar az önce taktım ve PC'yi açtım.

Ve şu an bir şey yapmaya da çekiniyorum çünkü hem param boşa gitti hem de 1 haftadır PC'den uzak kaldım sıkıntılıydı.

Bunu bilmiyordum hocam. BIOS yazılmasına rağmen olmuyorsa bence zorlamayın. Ya da servisle iletişime geçin.

Bunu bilmiyordum hocam. BIOS yazılmasına rağmen olmuyorsa bence zorlamayın. Ya da servisle iletişime geçin.

Adamlar BIOS'u yazdı yolladılar.

Secure Boot aktif edip yollayın demek aklıma gelmedi gelseydi söylerdim belki aktif edip yollayabilirlerdi.

Secure Boot mode ayarını Custom'a alın daha sonra tekrar Standart'a alın. Ardından bu şekilde etkinlestirin.
Bu şekilde derken ?

Yeni konular

Geri
Yukarı