Gigabyte Aorus 15P KD vs. Monster Tulpar T7 v25.1

Bütçe
20000

furkanaglar

Hectopat
20bin TL bütçem var ve iki cihaz arasına kararsız kaldım. Bu cihazlara sahip olan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.
Ayrıca başka cihaz önerilerine de açığım.

Hem iş hem de arada bir oyun için kullanacağım fakat evden çalışıyorum ve bu biraz şans işi ama alacağım bilgisayarın sorun çıkartmasını istemiyorum, çünkü garantiye gönderip günlerce geri gelmesini bekleyebilecek durumda değilim.
Isınma sorunu olmayan, sorun çıkarmayacak ideal bir cihaz arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

20bin TL bütçem var ve iki cihaz arasına kararsız kaldım. Bu cihazlara sahip olan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.
Ayrıca başka cihaz önerilerine de açığım.

Hem iş hem de arada bir oyun için kullanacağım fakat evden çalışıyorum ve bu biraz şans işi ama alacağım bilgisayarın sorun çıkartmasını istemiyorum, çünkü garantiye gönderip günlerce geri gelmesini bekleyebilecek durumda değilim.
Isınma sorunu olmayan, sorun çıkarmayacak ideal bir cihaz arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
15P KD'de MUX Switch yok bu yüzden V25.1 diyebilirim. Yani Monster diye önyargınız olabilir ama MSI GP76 kasası. İkisinde de soğutma problemi olacağını sanmıyorum, servis konusunda Monster daha iyidir diye düşünüyorum.

15P KD'de MUX Switch yok bu yüzden V25.1 diyebilirim. Yani Monster diye önyargınız olabilir ama MSI GP76 kasası. İkisinde de soğutma problemi olacağını sanmıyorum, servis konusunda Monster daha iyidir diye düşünüyorum.
MUX switch yüzdelik olarak ne kadar performans farkı sağlar? V25.1 yazılım konusunda yetersiz diye biliyorum fan eğrisi oluşturma, bataryaya max dolum limiti ekleme gibi özellikler mevcut mu bilgin var mı?

Servis olarak tabii ki Monster servisi daha iyidir fakat cihazın servislik bir sorun çıkarmasını istemiyorum, örneğin şu anda MSI kullanıyorum 1.5 yıldır hiç bir problem çıkartmadı, bu biraz da şans işi ama ben yine de işi şansa bırakmak istemem.

Forumda Monster cihazlarda kullanıcıların yaşadıkları sıkıntıları okuyunca Monster'den vazgeçtim ve Gigabyte Aorus 15P'yi sipariş ettim. Umarım memnun kalırım, yorumlar için teşekkürler.

Forumda Monster cihazlarda kullanıcıların yaşadıkları sıkıntıları okuyunca Monster'den vazgeçtim ve Gigabyte Aorus 15P'yi sipariş ettim. Umarım memnun kalırım, yorumlar için teşekkürler.

Keşke 25.1 alsaydınız o ürün sadece Monster logolu. Sorun yaşayanlar %95 oranıyla Clevo kasa. 25.1 ise anakartına kadar MSI GP76.

Bence güzel tercih nedenini açıklayayım. 3 yıldır Monster kullanıyorum teknik servisleri gerçekten çok iyi benim kullandığım laptopta parasının hakkını veriyor yalnız Monster yazılım konusunda geriden geliyor/ eksik kalıyor diyebilirim. T7 v25.1 MSI kasa olduğu için kendi Monster kontrol merkezi bu laptopta çalışmıyor o yüzden fan ayarı gibi detaylar bunda geçerli değil. Tabii buna karşı Monster'da alüminyum kasa ve soğutma performansıda çok iyi. MUX olayına ise pek takılmaya gerek yok çok da önem arz eden bir şey olduğunu düşünmüyorum. Güle güle kullan hocam.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun diyelim de benim tercihim o olmazdı. Aorus 15p yazdığımda forumda yine bir sürü şikayet var. Sorunsuz bilgisayar diye bir şey yoktur. Biz sadece aralarından daha az sorunlu olanları önermeye çalışıyoruz. Monster V25.1 peynir ekmek gibi sattı forumda aşırı fazla kullanıcısı var şikayet görmenizin normal olduğunu düşünüyorum. Yine sizi üzmez tek eksisi MUX ve 115W 3060.

Monster T7 v25.1 tasarım olarak benim de hoşuma gidiyor zaten, kasanın MSI kasası olduğu ve kaliteli olduğu belli oluyor fakat yazılımsal olarak çok kısır bir cihaz olması benim için önemli bir eksi. Gigabyte de tam tersine yazılım konusunda oldukçta iyi görünüyor.
MUX olayı benim için pek önemli değil açıkçası işten oyun oynamaya pek vakit bulamıyorum.

Son olarak Monster'in teknik servisinin çok iyi olduğunu biliyorum fakat yukarıda da belirttiğim gibi benim cihazı servise gönderip gelmesini bekleyecek vaktim yok maalesef (evden çalıştığım için). Dolayısıyla sorun çıkarma ihtimali daha düşük olan bir cihaz tercih etmem gerekiyordu, bu nedenle Gigabyte tercih ettim.

Geri
Yukarı