Gigabyte Aorus AX370 GAMING 5 anakarta BIOS Update nasıl yapılır?

Pemain

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Gigabyte Aorus AX370 GAMING 5 anakartım var. BIOS sürümü F10 gibi bir sürümdü sitesinde neredeyse F50'ye kadar yeni sürüm var. Hepsinin tek tek sırayla kurmam mı gerekir yoksa son sürümü direkt kursam olur mu?

Son sürümü kurun doğrudan.
Son sürümü kuramaz doğrudan. F50'yi kurabilmesi için F40'ı kurması gerekiyor. Eğer kurmaya çalışırsa BIOS Hata verecektir. Siteden gerekli yönergeleri takip edip kurulumları yap.
Sistemde yavaşlama v.b gibi bir eksisi olur mu yeni sürümün.
Hayır olmaz, çoğu güvenlik ve destek güncellemeleri zaten.

Son sürümü kuramaz doğrudan. F50'yi kurabilmesi için F40'ı kurması gerekiyor. Eğer kurmaya çalışırsa BIOS Hata verecektir. Siteden gerekli yönergeleri takip edip kurulumları yap.
Ben mevcut anakartımda direkt son sürümü yüklemiştim ve internette de öyle bir şey görmemiştim. Yanlış bilgi verdiysem kusura bakmayın.

GA-AX370-Gaming 5 (Rev. 1.0) | Anakart | GIGABYTE İlk önce F31 Sürümünü kurman gerekiyor, ardından F40'a ait güncellemeleri yaptıktan sonra F50'yi kurabilirsin.
Ben mevcut anakartımda direkt son sürümü yüklemiştim ve internette de öyle bir şey görmemiştim. Yanlış bilgi verdiysem kusura bakmayın.
Gigabyte özellikle belirtiyor, son sürüme hemen güncellemek sağlıklı olmuyor veya anakart desteklemiyor.

GA-AX370-Gaming 5 (Rev. 1.0) | Anakart | GIGABYTE ilk önce F31 sürümünü kurman gerekiyor, ardından F40'a ait güncellemeleri yaptıktan sonra F50'yi kurabilirsin.

Gigabyte özellikle belirtiyor, son sürüme hemen güncellemek sağlıklı olmuyor veya anakart desteklemiyor.

Ve yanlış anlamadıysam F31'i kurdukatn sonra F40 ve direkt F50'yi kurabilirim yanlış mıyım.
Kullandığın işlemci nedir?

Amd Ryzen 5 1400.

Geri
Yukarı