Gigabyte AORUS FO48U Monitör Alınır mı?

Bunu nasıl aktif edebiliyorum.
1.Windows arama çubuğuna ClearType yazın sonra karşınıza ClearType metin ayarla çıkacak.
ct.png

2.Buraya girdiğinizde aşağıdaki sayfa açılacak ClearType'i aç seçeneğini işaretleyin sonra İlerle seçeneğine bastığınızda kendiniz özel ayarlamanız gereken şeyler çıkacak karşınıza. O ayarları tamamladıktan sonra ClearType'i kullanabilirsiniz.
1674575799299.png

Ancak maalesef ki ClearType desteklemeyen bir sürü uygulama var. Hepsinde işe yaramıyor.
Bu bilgileri nereden öğreniyorsunuz bende incelemek isterim hocam teşekkür ederim.
Bu bilgiler yılların birikimi hocam. Epey emek istiyor. Rica ederim.

1.Windows arama çubuğuna ClearType yazın sonra karşınıza ClearType metin ayarla çıkacak.
Eki Görüntüle 1643726
2.Buraya girdiğinizde aşağıdaki sayfa açılacak ClearType'i aç seçeneğini işaretleyin sonra İlerle seçeneğine bastığınızda kendiniz özel ayarlamanız gereken şeyler çıkacak karşınıza. O ayarları tamamladıktan sonra ClearType'i kullanabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1643727
Ancak maalesef ki ClearType desteklemeyen bir sürü uygulama var. Hepsinde işe yaramıyor.

Bu bilgiler yılların birikimi hocam. Epey emek istiyor. Rica ederim.
Teşekkür ederim. Bi bakayım ben.

@P R O F O U N D Hocam monitörde super resolution diye bir ayar var o ayarla aslında o bulanıklık düzeltilebiliyor. Onu fark ettim.

Son düzenleme:
@Rory Hocam monitörde super resolution diye bir ayar var o ayarla aslında o bulanıklık düzeltilebiliyor. Onu fark ettim.
O özellik düşük çözünürlüklü fotoğraflara sharp (keskinleştirme) ekleyerek daha keskin olmasını sağlıyor. Subpixel layout konusuyla alakasız ama işe yarayabilir tabii ancak Subpixel layout problemini çözmek isterseniz monitörü 180 derece ters halde kullanabilirsiniz fakat bu da gecikmeyi arttıran bir yöntem.

@P R O F O U N D hocam bilginize sığınacaktım. Gigabyte vision 3060 Ti ekran kartım var. Buna sıvı soğutucu takmıştım NZXT G12 setiyle. Şimdi yeniden kendi setine bağlamak istiyorum ama vidaları ve soğutma bloğu eksik bunları nereden temin edebileceğim hakkında bilginiz var mıdır?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230125_134933_com.google.android.youtube_edit_180193082117293.jpg
    Screenshot_20230125_134933_com.google.android.youtube_edit_180193082117293.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 31
@P R O F O U N D hocam bilginize sığınacaktım. Gigabyte vision 3060 Ti ekran kartım var. Buna sıvı soğutucu takmıştım NZXT G12 setiyle. Şimdi yeniden kendi setine bağlamak istiyorum ama vidaları ve soğutma bloğu eksik bunları nereden temin edebileceğim hakkında bilginiz var mıdır?
Bİldiğim kadarıyla internette stok soğutma blokları satılmıyor. Gigabyte ile iletişime geçmenizi öneriyorum. Yedek parça vardır belki ellerinde.

Bu monitörü almak istiyorum. Son durumu nedir tavsiye eder misiniz? En iyi alternatif bu gibi. LG G2 fiyat olarak 5 bin TL daha pahalı.
Eğer yakından oynucaksanız Lg'yi tavsiye ederim uzaktan ise bunu edebilirim. Çünkü ben yakından oynuyorum bunun piksel sırası wbgr diye gittiğinden arkadaki pikselleri görebiliyorum. Normal oledde ise rgbw sırasıyla gittiği için bu pikseller görünmüyor seçiminizi ona göre yapın yoksa güzel olmasına güzel monitör.

Eğer yakından oynayacaksanız LG'yi tavsiye ederim uzaktan ise bunu edebilirim. Çünkü ben yakından oynuyorum bunun piksel sırası wbgr diye gittiğinden arkadaki pikselleri görebiliyorum. Normal OLED'de ise rgbw sırasıyla gittiği için bu pikseller görünmüyor seçiminizi ona göre yapın yoksa güzel olmasına güzel monitör.

Sanırım almaktan vazgeçtim. Daha önce aldığım Samsung M7 43 modeli 60 Hz olduğu için kullanımı çok zordu. Halihazırda monitörümün G-SYNC özelliğini bir şekilde samsun monitörde açtım ve 60 Hz 120 Hz gibi gelmeye başladı. Renk kalibrasyonuda akıllı telefon ile yaptım ve renkler inanılmaz derecede IPS panelden daha iyi. Siyahlar tam siyah ve ürün VA panal kullanıyor. İlgiç şekilde IPS panelden daha iyi oldu kalibrasyonu yapınca. Eğer benim gibi OLED panle bir monitör almak isteyen varsa ve elinde G-SYNC desteği olan bir monitör varsa kesinlikle denmeli. Tek sorun 43 inç olması ki ben 48 inç olan Gigabyte OLED alacaktım :D Samsung M7 43 fiyatı 6 bin ile 7 bin TL arası. En ucus OLED monitör ise 23 bin tleden başlıyor. Va*ips*oled diye liste gidiyor. Bu modele ayar yapıncabenim kullanım açısından va*ips*samsun M7 43 kalibrasyonlu*oled. Umarım yardımıcı olur.

Ben bundan önce VA panel monitör aldım inanılmaz derecede renkler birbirine giriyordu ve THH'ye başvurdum alıcı iade almak istemediği için.

Acer XZ272PBMiiphx 27 VA panel ve renkleri kötü. Ben bir de IPS panel laptop var oda Acer extense yeni nesil 11.nesil i 5 var. Bunların arasından en iyisi hatta şu ana kadar birçok monitör kulladım ve siyahı siyah veren başka bir panel görmedim. Ek olarak iPhone 13 ile renk kalibrasyonu yapmıştım. Siyah renklerden VA ve IPS panellerde ışık sızması çok fazla oluyor. Ancak samsun M7 43 de kalibrasyon sonrası sıfıra indi. Kalibrasyon öncesi renkler soluktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı