Gigabyte Aorus RX 580 Tamiri

Breaver

Centipat
Merhaba,
Uygun fiyata Mining yapılmış bir kart aldım. Görüntü gelmiyor. Denenebilecek her şeyi denedim.
Tamiri için tavsiye edebileceğiniz bir firma var mı? Mümkünse irtibat bilgilerini paylaşırsanız sevinirim.

Konfigürasyonum Şu Şekilde :
Amd Phenom II X6 1090T AM3
Asus M4A88TD-M EVO/USB3 (Son Sürüm Bios Yüklü)
4*2 1333MHZ DDR3 RAM
Ati Radeon HD6970 Ekran Kartı
Thermaltake 700W Taoughpower PSU

Ekran Kartım kırmızı çizgiler, grafik bozuklukları oluşunca, yeni bir konfigürasyon oluşturacak bütçeye de sahip olmadığım için 2.El bir ekran kartı alarak bir süre daha kullanma düşüncesiyle Gigabyte Aorus 4GB RX580 satın aldım. Ürünü satan arkadaş kendisinde ısrarla çalıştığını savunarak bunu da kanıtlama amacıyla bir test videosu paylaşmıştı. Ona güvenerek alışverişi yapmış bulunduk.
Ekran kartını taktığım halde hiç bir şekilde görüntü alamadım. (HDMI Kablo ile Direk TV ye bağlıyorum.)
Sonuca gelirsek ekrana hiçbirşekilde görüntü gelmediği için biosunu güncelleme yada değiştirme vs deneyemiyorum. Kartı gönderip fırınlama ya da ne gerekiyorsa ilgili işlemi yaptırabileceğim bir firma tavsiyesi ve iletişim bilgileri paylaşırsanız en azından çöpe atmadan önce son bir şans denemek isterim.

Konfigürasyonum Şu Şekilde :
Amd Phenom II X6 1090T AM3
Asus M4A88TD-M EVO/USB3 (Son Sürüm Bios Yüklü)
4*2 1333MHZ DDR3 RAM
Ati Radeon HD6970 Ekran Kartı
Thermaltake 700W Taoughpower PSU

Ekran Kartım kırmızı çizgiler, grafik bozuklukları oluşunca, yeni bir konfigürasyon oluşturacak bütçeye de sahip olmadığım için 2.El bir ekran kartı alarak bir süre daha kullanma düşüncesiyle Gigabyte Aorus 4GB RX580 satın aldım. Ürünü satan arkadaş kendisinde ısrarla çalıştığını savunarak bunu da kanıtlama amacıyla bir test videosu paylaşmıştı. Ona güvenerek alışverişi yapmış bulunduk.
Ekran kartını taktığım halde hiç bir şekilde görüntü alamadım. (HDMI Kablo ile Direk TV ye bağlıyorum.)
Sonuca gelirsek ekrana hiçbirşekilde görüntü gelmediği için biosunu güncelleme yada değiştirme vs deneyemiyorum. Kartı gönderip fırınlama ya da ne gerekiyorsa ilgili işlemi yaptırabileceğim bir firma tavsiyesi ve iletişim bilgileri paylaşırsanız en azından çöpe atmadan önce son bir şans denemek isterim.
Görmeden, canlı bir şekilde test etmeden almamalıydınız hocam. Fırınlama ile hayata dönme şansı var.

Görmeden, canlı bir şekilde test etmeden almamalıydınız hocam. Fırınlama ile hayata dönme şansı var.
Muhakkak ki öyle yapmalıydım ama artık bundan sonrasına bir çare arıyorum. 3 ay miningde kullandığı beyan edildi biraz da ona güvendim açıkçası ama yaşadığım bölgede ekran kartlarıyla ilgilenen bir yer yok. Kime danışabiliriz, yollayabiliriz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı