Gigabyte Aorus RX 6800 XT serviste macun değişimi sonrası bağlantı sıcaklığı 100 derece

• Konuyu başlatan ylmz07
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 375
2 gün önce hanımın laptopu başlatamama sorunu yaşadım. Henüz el atmadım ama laptop kapalıyken açmaya çalıştım görüntü geliyor fakat sistem başlamıyordu. Sordum güncelleme gelmiş onu yapıyormuş. Benim aklıma güncellemenin yarıda kaldığı için sistem askıda kaldı gibi geliyor. Sizin durum da böyle olabilir mi?

İkinci resimde başlatacak cihaz bulunamadı diyor hard disk sorunu da olabilir mi acaba?
Size de geçmiş olsun hocam. Diskleri görüyor bios detayında bakınca ama boot menüde disk görünmüyor o da eski ekran kartı olunca galiba. Bakım yaptığım kartla hiç ekran gelmiyor.

Size de geçmiş olsun hocam. Diskleri görüyor BIOS detayında bakınca ama boot menüde disk görünmüyor o da eski ekran kartı olunca galiba. Bakım yaptığım kartla hiç ekran gelmiyor.

Boot menüde disk gözükmesi gerekmiyor mu? Bilgisayarı güvenli modda açmayı deneyebilir misiniz BIOS'ta ayarı olması lazımdı. Ekran kartı uyumsuzluğunu devre dışı bırakıp açabiliriz belki.

Size de geçmiş olsun hocam. Diskleri görüyor bios detayında bakınca ama boot menüde disk görünmüyor o da eski ekran kartı olunca galiba. Bakım yaptığım kartla hiç ekran gelmiyor.
Kartın biosu ile ilgili birşey olsa desem çift bios var ya değerine alınca da açılmıyor. Kafayı yedirecek cinsten bir sorun 😄

Boot menüde disk gözükmesi gerekmiyor mu? Bilgisayarı güvenli modda açmayı deneyebilir misiniz BIOS'ta ayarı olması lazımdı. Ekran kartı uyumsuzluğunu devre dışı bırakıp açabiliriz belki.
Bi deneyeyim

Bulamadım bir türlü ya güvenli modda başlatmayı denedim birşeyler ama olmuyor. Yarın başka PC de deneyeyim.

@dinkulturuogretmeni hocam selamünaleyküm. Denedim başka kart taktım benim PC'ye ekran geldi. Benim kartı başka PC de denedim görüntü alamadım o bilgisayarda da. Durduk yerde başımıza iş aldık ya bir şeye de zarar vermedim temizlerken ne olmuş olabilir anlamıyorum. Kartın her yerini inceledim herhangi çatlak kopan parça vs. de yok macun bulaşmış bir yer de yok.

Son düzenleme:
Dediğim gibi başında duracaksanız götürün ama dikkatli olun.
Tamamdır hocam

Dediğim gibi başında duracaksanız götürün ama dikkatli olun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekilde bişey mi oldu acaba karta gigabyte kontrol merkezi uygulaması yanlış bir bios güncellemesi falan yapmış ta olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı