Gigabyte App Center BIOS güncellemelerini yapmış mıdır?

Anladım kardeşim, sen bu App Center'ı kullanma. Çünkü hata verirse BIOS'un uçabilir. Videodaki gibi her zaman BIOS güncellemesi yap son önerim budur. Benim de Gigabyte, ben App Center'ı kullanmıyorum.

Anladım kardeşim, sen bu App Center'ı kullanma. Çünkü hata verirse BIOS'un uçabilir. Videodaki gibi her zaman BIOS güncellemesi yap son önerim budur. Benim de Gigabyte, ben App Center'ı kullanmıyorum.
Anladım teşekkürler son bir soru olarak F2 F1'den daha üst bir sürüm mü oluyor ben eski sürümü mü kurmuşum?

Şöyle ki normalde siteye göre ilk sürümün F2 ama program F1 kurmuş. Dolayısıyla anakartının tam modelini kutusundan bakarak öğrenirsen hata yapma ihtimalin olmaz. F1 daha alt sürümdür F2'den düşük sürüm normalde.

Şöyle ki normalde siteye göre ilk sürümün F2 ama program F1 kurmuş. Dolayısıyla anakartının tam modelini kutusundan bakarak öğrenirsen hata yapma ihtimalin olmaz. F1 daha alt sürümdür F2'den düşük sürüm normalde.
Biraz uğtaştıracak ama müsaitsen eğer emin olup iç rahatlatmak adına anakartımın özelliklerini taleplerin doğrultusunda buraya ss olarak atsam ve bana uygun sürümü bulsan olur mu dostum? Sistem yeni ve BIOS riskli bir durum hata yapmak istemiyorum.

Anakart kutusunda yazan:

Dosya Ekleri

• 20230608_121148.jpg
    20230608_121148.jpg
    130 KB · Görüntüleme: 14
Yani benim anlamadığım sitede first release yani ilk sürüm olarak F2'yi yazıyor. Bu demektir ki BIOS için ilk çıkan yazılımın sürümü F2'dir. Sonrakiler de F3 olarak gidiyor. Yani ortada F1 hiç yok. Anlam vermediğim modeline göre niye program F1'i yüklüyor çözemedim. Yapacak bir şey yok, sen sitedekini yükleyeceksin yenisi çıkınca beta olmayanı o zaman yüklersin.

Yani benim anlamadığım sitede first release yani ilk sürüm olarak F2'yi yazıyor. Bu demektir ki BIOS için ilk çıkan yazılımın sürümü F2'dir. Sonrakiler de F3 olarak gidiyor. Yani ortada F1 hiç yok. Anlam vermediğim modeline göre niye program F1'i yüklüyor çözemedim. Yapacak bir şey yok, sen sitedekini yükleyeceksin yenisi çıkınca beta olmayanı o zaman yüklersin.
Biraz daha araştırmayla hocam sanıyorum f3d ara sürüm ve en güncel sürüm f3b idi onu kurdum dediğiniz gibi f2 ilk sürüm. Terli ve gergin bir 5 dakika sonucu güncelleme bitti. Kasa televizyona bağlı normalde direkt ekrana görüntü gelirdi başta sinyal yok dedi bir 30 saniye görüntü gelmedi tırnaklara yumulup ekranı izlerken Gigabyte yazısı bir geldi gitti geri geldi ve sonrasında masaüstü açıldı. Şuan için sürümüm f3b gözüküyor sorun yok gibi. Bir baştaki gel gitler biraz tribe soktu ama bunun sebebi hakkında bir bilginiz varsa öğrenmek isterim. Teşekkürer her şey için.

PC'yi test edin birkaç kez yeniden başlatın o gördükleriniz tekrar oluyor mu bakın. Bir de tamamen kapatıp açın bakalım sonrasında var mı sorun. Bir de normal monitörünüzle bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı