Gigabyte AX370 Gaming K5 BIOS update sonrası görüntü gelmeme sorunu

oktayozaydin

Hectopat
Daha fazla  
GIGABYTE AX370 Gaming K5 anakartı USB ile BIOS update yaptım. Sonuç olarak başarılı gözüküyordu. Yeniden başlatılsın mı sorusuna evet dedikten sonra daha da görüntü alamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Anakart : GIGABYTE AX370 GAMING K5
  • İşlemci : Ryzen 7 1700X
  • Ekran Kartı : NVIDIA GTX 1080

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Oktay Kardeşimin problemini kısaca anlatmak istiyorum. Bir çoğumuzun belalısı Counter Strike Global Offensive oynarken anlık çok yüksek fps dropları yaşaması ve oyunun takılması (60 fpsnin altına düşüyor). Bu seviye bir donanım için CS:GO gerçekten çerez. Bütün driverları güncel olmasına rağmen problemin biosun eski olmasıyla alakalı olabileceğini düşünüp (böyle düşünmesinin sebebi Anakart üreticilerinin yeni Ryzen mimarisi işlemcilerde en iyi performansı almak için sürekli Bios güncellemesi çıkarması) belirttiği işlemleri gerçekleştirmiş. Açıkçası uzaktan bağlanarak fps problemi konusunda destek olmaya çalıştım fakat işin içinden çıkamadım. Yeni donanımlar konusunda @Recep Baltaş Bey ve @Ali Güngör Bey'in bize yardımcı olacakları düşünüyorum. Desteğiniz ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Bu konuda bize destek olabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyoruz.

Farklı yollarla BIOS sıfırlamaya çalıştık ama olmadı en son olarak geçtiğimiz salı günü anakartı servise gönderme durumunda kaldım. Hala gelmedi beklemedeyiz.

Farklı yollarla BIOS sıfırlamaya çalıştık ama olmadı en son olarak geçtiğimiz salı günü anakartı servise gönderme durumunda kaldım. Hala gelmedi beklemedeyiz.
Aynı anakartı kullanıyorum. O sorunu ben de yaşadım. Eski sürüme geçtikten sonra bile CMOS Jumper'ın olduğu yerde sürekli kırmızı ışık yanıyordu. Clear Cmos yaptım, pilini çıkardım taktım vs. vs. Herşeyi yapmama rağmen bir türlü sorunu çözemedim. Sonrasında servise götürüp anakartın üzerine yeniden BIOS yazdılar. Sizde servise götürdüyseniz 15 - 20 günde anca geliyor.

Ayrıca Ram frekanslarını da oynadığım zaman hata veriyordu. (Ramler Gskill Tridenz Z RGB 3000)
Şu anda servisten geleli 2 oldu. Sorunsuz kullanıyorum Ama Herhangi bir güncelleme veya Ram frekansları ile oynamama rağmen dün gene PC açılmadı :( Napcam bilmiyorum.

Recep arkadaşlar lütfen yarım edin. Kartın üzerindeki anahtar nerede her şeyi denedim sizin bir çengelli iğne yöntemi vardı bunda geçerlimi BIOS'u güncellerken yüZde 53'te kaldı kapattım açtım bir daha toplamadı alet. Sağ altta kırmızı ışık yanıyor.
Kartın üzerinde bir anahtar falan yok AX370 Gaming K5 rev 1.

Yeni konular

Geri
Yukarı