Gigabyte AX370M İşlemci İçin Pin Sayısı Yetmiyor

GorkemKazak

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Gigabyte AX370M anakartım var. 450W bir güç kaynağım var. Ve işlemci için anakarta 8 pin gerekiyor. Ancak güç kaynağımda 6 pin var. Ne yapmalıyım? Geçici olarak idare edebileceğim bir çözüm öneriniz var mı? Başka bir pin ile birleştirmeyi denedim ama kondansitör tamamı engelliyor. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz nedir? Sadece 4 pin bağlasanız bile 370 W civarı bir şey besleyebiliyorsunuz diye biliyorum, bu konuyu biraz araştırabilir misiniz? 8 pin gerekli olmamalı.

6 pini 8 pine çevirici kablo alabilirsin. Arkadaşın dediği gibi güç kaynağından gelen 6 pinli CPU güç kablosunu taktığında çalıştırması lazım yinede ama çalışmıyorsa yapacak bir şey yok.

6 pini 8 pine çevirici kablo alabilirsin. Arkadaşın dediği gibi güç kaynağından gelen 6 pinli CPU güç kablosunu taktığında çalıştırması lazım yinede ama çalışmıyorsa yapacak bir şey yok.
4 Pini taktım ve çalıstı. Galiba 6 pinde bir sorun var. 4 pinle bir kaç gün kullanmak zorundayım gta5 e falan girdim fps ler olması gerektiği gibi parçalar verimli şekilde çalışıyor herşey rahat çalışıyor, böyle olmasının bir sakıncası var mı?

4 Pini taktım ve çalıstı. Galiba 6 pinde bir sorun var. 4 pinle bir kaç gün kullanmak zorundayım gta5 e falan girdim fps ler olması gerektiği gibi parçalar verimli şekilde çalışıyor herşey rahat çalışıyor, böyle olmasının bir sakıncası var mı?
Hayır herhangi bir sıkıntı yok, demek ki 4 pinlede işlemci için gereken enerji sağlanabiliyor. Fakat uzun vadede aniden kapanma gibi sorunlar çıkma ihtimali var. Bir kaç gün idare edebilirsiniz.
Ayrıca o dediğin 6 pin kablo PCI-e kablosu olmasın? CPU güç kablosu olduğuna emin misin? Ondan dolayı çalışmıyor olabilir 6 pini bağladığında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı