Gigabyte B450 Aorus Elite anakart nasıldır?

Bildiğim kadarıyla sevilen ancak yüksek core sayılı işlemcileri overclock ederken mosfetlerin alev aldığı bir anakart. Eğer önerilere açıksanız Tomahawk MAX veya Aorus Pro araştırmanızı öneririm.

Ayrıca; @Eryd hocamın yazdığı gibi:

Diğer konuda da yazmıştım, burada da yazayım; VRM kalitesi olarak ve soğutma bakımından B450 anakartlarda en iyilerinden biri, hatta en iyisi, almadan önce ciddi şekilde araştırdığım ve şu an kullandığım Tomahawk (ve güncellenen versiyonuyla Max) modelidir. Şu aşağıdaki iki videoyu bir izleyin siz de göreceksiniz zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu 8:01'den başlayarak izleyin, sizi ilgilendiren kısmı orası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu net, bu anakart ile ilgili tecrübesi olan var mı? Ryzen R5 3600 ile kullanmayı düşünüyorum.
Bu incelemeyi iyi irdelemek lazım.
Öncelikle ilk videodaki testlerde 3 konfigrasyon var.
Birisi hava akımsız test, diğeri fanlı kasada test ve işlemcinin OC yapıldıktan sonraki veriler.
Aorus modellerinin VRM sıcaklıkları "özellikle hava akımsız" testlerde oldukça yüksek, ama hava akımı başlayınca yine son sırada görünse de sıcaklıklar birbirine oldukça yaklaşıyor.
Ayrıca testlerde B450 sınıfının en iyi kartlarından 5 tanesi var. Yani Aorus bu 5 tanesi içinde son sırada görünse de, tüm B450 chipsetli kartlar içinde bu kadar geride değil, kaldı ki büyük bir kısmında VRM soğutucu bile yok.
Tam konusunu bulamadım ama şu linkteki thx1138 isimli kullanıcının paylaştığı görseli incele.
Görselde Gigabyte Aorus B450 Elite modelinde Ryzen 3600/3600x/3700x/3800x'e rahatlıkla OC yapılabildiğini göreceksin.
B450 chipsetli anakartlar içinde, bu donanımda en iyi anakartlardan biri bence Gigabyte Aorus Elite modeli. 2 gün önce Vatan'da 600 küsür idi.
Millet 300 liralık anakart ile bile az buçuk OC yapıyor :) Aldınız mı bilmiyorum ama güzel kart.
Bildiğim kadarıyla sevilen ancak yüksek core sayılı işlemcileri overclock ederken mosfetlerin alev aldığı bir anakart. Eğer önerilere açıksanız Tomahawk MAX veya Aorus Pro araştırmanızı öneririm.

Ayrıca; @Eryd hocamın yazdığı gibi:
Aorus Pro ile Aorus Elite arasındaki soğutma farkını açıklar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı